ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (07.-13.11.2005)

Poniedziałek, 07.11.2005 r.

Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 13.00 Konwent Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Kuźnia Raciborska
Tematem kolejnego posiedzenia konwentu będzie m.in. realizacja Strategii Rozwoju Powiatu Raciborskiego w gminach.

Środa, 09.11.2005 r.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Piątek, 11.11.2005 r.

Godz. 11.00 Uroczyste obchody 87. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości państwowej w Raciborzu
Miejsce: Racibórz - Kościół pw. WNMP (Rynek)/Pomnik Matki Polki (ul. Odrzańska)
Podobnie jak w całym kraju, również w Raciborzu odbędą się obchody 87. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości państwowej. Na zaproszenie Prezydenta Raciborza, Jana Osuchowskiego, w uroczystościach udział wezmą także przedstawiciele władz powiatu raciborskiego na czele ze Starostą Jerzym Wziontkiem i Przewodniczącym Rady Powiatu Romanem Głowskim.
Obchody rozpocznie o godz. 11.00 uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rynku - o godz. 10.30 obok Kolumny Maryjnej w Rynku zbiorą się poczty sztandarowe organizacji, partii, instytucji i szkół.
Po nabożeństwie, uczestnicy obchodów przejdą z Rynku ulicą Odrzańską pod pomnik Matki Polski. Tam nastąpi zaciągnięcie warty honorowej przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, wygłoszone zostaną okolicznościowe wystąpienia, a kompania reprezentacyjna SG wykona salwę honorową. Następnie przedstawiciele władz samorządowych i delegacje partii, zakładów pracy, instytucji złożą wiązanki kwiatów. Na zakończenie uroczystości orkiestra dęta "Plania" wykona marsze wojskowe.