ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (08.-14.11.2004)

2004-11-08, Poniedziałek

Poniedziałek, 08.11.2004 r.

Godz. 13.00 Konwent Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Lyski

Wtorek, 09.11.2004 r.

Ogólnopolskie Ornitologiczne Mistrzostwa Ziemi Raciborskiej Racibórz 2004
Miejsce: Raciborskie Centrum Kultury (ul. Chopina)
Honorowy patronat nad imprezą sprawują Starosta Raciborski Henryk
Siedlaczek i Prezydent Raciborza Jan Osuchowski.
W dniach od 11 do 14 listopada br. w RCK będzie można obejrzeć wystawę pokonkursową. Wystawa czynna będzie w godzinach od 9.00 do 17.00. W piątek, 12 listopada br., wystawa otwarta jest tylko dla szkół i przedszkoli - czynna będzie w godzinach od 9.00 do 14.00.

Środa, 10.11.2004 r.

Godz. 12.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Czwartek, 11.11.2004 r.

Godz. 10.30 Obchody 86. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości państwowej w Raciborzu
Miejsce: Racibórz - kościół św. Jakuba/pomnik Matki Polki
Podobnie jak w całym kraju, również w Raciborzu odbędą się obchody 86.
rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości państwowej.
Na zaproszenie Prezydenta Raciborza, Jana Osuchowskiego, w uroczystościach udział wezmą także przedstawiciele władz powiatu raciborskiego na czele ze Starostą Henrykiem Siedlaczkiem.
Obchody rozpocznie o godz. 11.00 uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Jakuba w Rynku - o godz. 10.30 obok Kolumny Maryjnej w Rynku zbiorą się poczty sztandarowe organizacji, partii, instytucji i szkół. Po nabożeństwie, około godz. 12.30, uczestnicy obchodów przejdą z Rynku ulicą Odrzańską pod pomnik Matki Polski. Tam nastąpi zaciśgnięcie warty honorowej przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, wygłoszone zostaną okolicznościowe wystąpienia, a kompania reprezentacyjna SG wykona salwę honorową. Następnie przedstawiciele władz samorządowych i delegacje partii, zakładów pracy, instytucji złożą wiązanki kwiatów. Na zakończenie uroczystości orkiestra dęta "Plania" wykona marsze wojskowe.