ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (12.-18.09.2005)

Poniedziałek, 12.09.2005 r.

Godz. 10.00 Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównym tematem posiedzenia będzie wykonanie budżetu Powiatu Raciborskiego za I półrocze 2005 roku.

Godz. 11.00 Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie analiza i ocena wykonania budżetu Powiatu Raciborskiego za I półrocze 2005 roku. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 20.09.br.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem obrad będzie projekt programu restrukturyzacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Ponadto członkowie komisji omówią materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 20.09.br.

Wtorek, 13.09.2005 r.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Podczas posiedzenia omówione zostaną m.in. materiały na sesję Rady
Powiatu w dn. 20.09.br.

Środa, 14.09.2005 r.

Godz. 14.00 Wernisaż wystawy "Graniczne Meandry Odry - europejski fenomen przyrody"
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chałupkach (ul. Szkolna)
Organizatorami wystawy są: WWF Polska, Gmina Krzyżanowice, a także Muzeum Novojićinska, Fundacja Zielonej Ligi i Międzynarodowa Komisja Ochrony Odry.
Przypomnijmy, wystawa autorstwa dr Vladislavy Hamplovej prezentowana już była na przełomie maja i czerwca b. w Raciborzu. Tym razem prace będą mogli obejrzeć mieszkańcy Gminy Krzyżanowice.
Odra na terenie Górnego Śląska kojarzy się mieszkańcom z brudnym kanałem i zagrożeniem powodziowym. To wciąż pokutujące błędne przekonanie skutkuje odwracaniem się Ślązaków od Odry. Jednak to właśnie śląski fragment doliny Odry na granicy z Republiką Czeską najpierw zainteresował, a potem zachwycił przyrodników. Ponad 7,5-kilometrowy odcinek Odry między Bohuminem, Chałupkami a ujściem Olzy o zachowanym meandrującym biegu stanowi prawdziwą oazę bioróżnorodności. W Europie Środkowej nie znajdziemy już dziś dynamicznych, nie uregulowanych rzek granicznych, które swobodnie, bez ingerencji człowieka, tworzą własne koryta.
Wystawa czynna będzie w ZSO w Chałupkach od 15 do 25 września br., w godzinach od 8.00 do 15.00.

Godz. 17.00 Uroczystość obchodów 25-lecia "Solidarności" w Raciborzu
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu
W uroczystości udział wezmą m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Wicestarosta Adam Hajduk i Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego Roman Głowski.

Czwartek, 15.09.2005 r.

Godz. 11.00 Uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego dla nauczycieli szkół, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Na stopień nauczyciela dyplomowanego awansuje 7 nauczycieli szkół, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym. Z rąk Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka odbiorą oni uroczyście akty nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego.
UWAGA - redakcje: Serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego.

Godz. 14.00 Wspólne posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Euroregion Silesia w Raciborzu (ul.Batorego)
Tematem posiedzenia będzie działalność Euroregionu Silesia i Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Odry. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 20.09.br.

Piątek, 16.09.2005 r.

Godz. 11.00 Uroczyste otwarcie nowych poradni specjalistycznych w budynku Przychodni "OCICKA" w Raciborzu
Miejsce:
Przychodnia "OCICKA" w Raciborzu (ul. Ocicka 51a)
"Centrum Zdrowia" w Raciborzu, prowadzące m.in. Przychodnię "OCICKA", otwiera nowe poradnie specjalistyczne - Poradnię Dermatologiczną oraz Poradnię dla Kobiet.
Uwaga - redakcje: Serdecznie zapraszamy na uroczystość otwarcia nowych poradni specjalistycznych w Przychodni "OCICKA" w Raciborzu.

Godz. 13.00 Obchody 15-lecia Raciborskiej Izby Gospodarczej
Miejsce: Dom Przyjęć "Vivat" w Raciborzu (ul. Fabryczna)
Podczas uroczystości wręczone zostaną statuetki dla członków-założycieli RIG oraz Odznaki Honorowych. Ponadto wręczone zostaną certyfikaty ISO 9001:2000 dla przedsiębiorców, którzy wdrożyli w swoich firmach system zarządzania jakością wg normy ISO.
W uroczystości udział wezmą także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Wicestarosta Adam Hajduk i Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego Roman Głowski.

Sobota, 17.09.2005 r.

Godz. 12.00 Uroczystość modlitewna w 66. rocznicę napaści na Polskę
Miejsce: cmentarz "Jeruzalem" w Raciborzu - pomnik Sybiraka
Dla uczczenia pamięci Sybiraków, w 66. rocznicę napaści na Polskę, Związek Sybiraków Koło w Raciborzu organizuje uroczystość modlitewną. W uroczystości udział wezmą m.in. przedstawiciele władz samorządowych miasta Raciborza i Powiatu Raciborskiego, instytucji i stowarzyszeń oraz młodzież.

Niedziela, 18.09.2005 r.

Godz. 10.30 Dożynki Diecezji Gliwickiej w Rudach
Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach
Jak co roku do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach przez Diecezję Gliwicką organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Rolników. W jej ramach odbywają się Dożynki Diecezjalne.
W tym roku Dożynki Diecezjalne odbędą się 18 września br. Rozpocznie je o godz. 10.30 msza św.