ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (12.-18.12.2005)

2005-12-12, Poniedziałek

Poniedziałek, 12.12.2005 r.

Godz. 09.00 Otwarcie po remoncie sali gimnastycznej w Zespole Szkół Budowlanych w Raciborzu
Miejsce: Zespół Szkół Budowlanych w Raciborzu (ul. Wileńska)
Zadanie inwestycyjne pn. "Modernizacja sali gimnastycznej wraz z zapleczem w Zespole Szkół Budowlanych w Raciborzu" sfinansowane zostało z funduszu rozwoju kultury fizycznej, będącego w dyspozycji Ministerstwa Sportu.
Starosta Raciborski Jerzy Wziontek przekaże salę do użytku uczniom ZSB 12.12 br.

Godz. 11.00 Podsumowanie konkursu ortograficznego zorganizowanego przez DFK
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu (ul. Stalmacha)
Konkurs ortograficzny zorganizowało Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego (DFK).
W uroczystym podsumowaniu konkursu uczestniczyć będzie Starosta Raciborski Jerzy Wziontek.

Godz. 11.00 Konferencja Pt. "Śląskie Centrum Informacji dla Kobiet. Punkt Informacji dla Kobiet w Raciborzu"
Miejsce: Zespół Szkół Społecznych w Raciborzu (ul. Lwowska)
W Raciborzu powstaje Punkt Informacji dla Kobiet, w ramach projektu Śląskiego Centrum Równych Szans "Utworzenie Sieci Punktów Śląskiego Centrum Informacji dla Kobiet". Racibórz jest dziewiątym miastem województwa śląskiego, gdzie taki punkt powołano. Kobiety i ich bliscy liczyć mogą na pomoc prawną, psychologiczną, szkolenia i warsztaty. Koordynatorem działalności punktu w Raciborzu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "TĘCZA"
W związku z inauguracją działalności raciborskiego Punktu Informacji dla Kobiet, 12 grudnia br. w godzinach od 11.00 do 13.00 w Zespole Szkół Społecznych przy ul. Lwowskiej 9 w Raciborzu odbędzie się konferencja propagująca i przybliżająca wszystkim zainteresowanym obszar działalności Śląskiego Centrum Informacji dla Kobiet oraz Punktu Informacji dla Kobiet w Raciborzu.
Projekt "Utworzenie Sieci Punktów Śląskiego Centrum Informacji dla Kobiet" realizowany jest ze środków finansowych Ministerstwa Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Samorządu Województwa Śląskiego oraz Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego - Wydział Polityki Społecznej.

Godz. 12.00 Wystawa fotograficzna pt. "Nasze miasto partnerskie Kelheim"
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej (ul. Klasztorna)
Wystawę zorganizowała młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej. W uroczystym otwarciu wystawy udział weźmie Starosta Raciborski Jerzy Wziontek.

Wtorek, 13.12.2005 r.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Sobota, 17.12.2005 r.

Godz. 16.00 Spotkanie mające na celu powołanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu
Miejsce: Apteka Św. Mikołaja w Raciborzu (ul. Londzina)
Inicjatorem powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu jest radny Rady Miasta Racibórz Piotr Klima. Radny powołał już Raciborską Akademię Zdrowia, której uczestnicy nasunęli właśnie pomysł powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Osoby starsze interesują się bowiem nie tylko zdrowiem, ale też innymi dziedzinami.
17.12.br. odbędzie się spotkanie wszystkich osób zainteresowanych powołaniem w Raciborzu Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Uniwersytet zainauguruje działalność prawdopodobnie już w styczniu 2006 r. Zajęcia poprowadzą wykładowcy śląskich uczelni. Raciborski