ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (17.-23.10.2005)

2005-10-17, Poniedziałek

Poniedziałek, 17.10.2005 r.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie zabezpieczenie medyczne mieszkańców Powiatu Raciborskiego. Ponadto członkowie komisji zapoznają się z informacją na temat bieżącej działalności Szpitala Rejonowego w Raciborzu oraz omówią materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 25.10.br.

Wtorek, 18.10.2005 r.

Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie analiza wyników nowej matury w jednostkach oświatowych, dla których Powiat raciborski jest organem prowadzącym. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 25.10.br.

Międzynarodowy Salon Turystyczny "Tour Salon 2005"
Miejsce: Poznań
Pod szyldem Dolnośląskiej i Śląskiej Organizacji Turystycznej, pod wspólnym hasłem "Spotkajmy się na Śląsku", na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach od 19 do 22 października br. wystawiać się będą regiony z województw dolnośląskiego i śląskiego. Targi odbywają się pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej, portalu turystycznego "Wakacje.pl" i Polskiego Zrzeszenia Hoteli.
W targach uczestniczyć będą także samorządy Powiatu Raciborskiego i Miasta Opava, w ramach realizowanych przez Powiat Raciborski projektów "Tour.Com" (współfinansowany ze środków programu Interreg IIIC) i "Turystyka w Euroregionie Silesia" (program Phare CBC).
Przedstawiciele Powiatu Raciborskiego i Miasta Opava prezentować będą na "Tour Salonie" w Poznaniu walory turystyczne obu regionów i tym samym zachęcać odwiedzających targi do odwiedzenia "zielonych płuc Śląska", jak określana jest często Ziemia Raciborsko-Opawska.
www.powiatraciborski.pl

IV międzynarodowe spotkanie partnerów projektu "Tour.Com"
Miejsce: Police (woj. zachodnio-pomorskie)
W dniach od 18 do 20 października br. w powiecie polickim odbędzie się
IV międzynarodowe spotkanie partnerów projektu "Tour.Com". Projekt wspólnie realizują partnerzy z trzech regionów przygranicznych (
Polska - Powiat Raciborski i Powiat Policki, Francja - Zrzeszenie Gmin Sarreguemines i Niemcy - Powiat Becker-Randow i Powiat Saarpfalz), w których jest różna rola i pojmowanie granicy państw.
Podczas czwartego już spotkania partnerów projektu, reprezentanci Powiatu Raciborskiego przedstawią wstępną koncepcję zagospodarowania Zamku Piastowskiego w Raciborzu wypracowaną podczas spotkań powołanej do tego celu grupy roboczej, a także wezmą udział w konferencji dotyczącej rozwoju turystyki w regionach przygranicznych.
www.powiatraciborski.pl

Środa, 19.10.2005 r.

Godz. 11.00 Posiedzenie Kapituły VII Edycji Nagrody "Czarny Diament"
Miejsce: Rybnik
Nagroda "Czarny Diament" ma charakter honorowy, została ustanowiona przez Zarząd Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego w 1999 roku. Stanowi formę uhonorowania najlepszych przedsiębiorstw oraz osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla regionu. Nagrody wręczane są corocznie w czasie uroczystej Gali Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego w Rybniku w Teatrze Ziemi Rybnickiej.
Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę powoływaną przez Zarząd Izby. W skład gremium wchodzą m.in. przedstawiciele samorządów, Powiat Raciborski reprezentować będzie na posiedzeniu Starosta Raciborski Jerzy Wziontek.

Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie ochrona środowiska na terenie powiatu raciborskiego, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki odpadami. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 25.10.br.

Czwartek, 20.10.2005 r.

Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: SGS "Service" Systemy Grzewcze i Sanitarne w Raciborzu (ul. Kozielska)
Podczas posiedzenia omówione zostaną ekologiczne źródła energii grzewczej, a szczególnie gaz ziemny jako najtańsze paliwo ekologiczne. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 25.10.br.

Godz. 14.30 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego

Piątek, 21.10.2005 r.

Godz. 18.30 Wieczór finałowy polsko-niemiecko-czeskiego Tygodnia
Poezji

Miejsce: Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach
Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Forum Młodych Euroregiony, Reichenbach oraz Niemieckie Towarzystwo Oświatowe w Opolu.
W spotkaniu udział weźmie również Starosta Raciborski Jerzy Wziontek.

Sobota, 22.10.2005 r.

Godz. 09.00 Uroczystość obchodów 60-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu
Miejsce: Racibórz - Kościół pw. WNMP/Raciborskie Centrum Kultury (ul. Chopina)/budynek ZSE (ul. Gimnazjalna)
Obchody 60-lecia ZSE rozpocznie o godz. 9.00 uroczysta msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie o godz. 11.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina rozpocznie się uroczysta akademia. Po niej, około godz. 13.00 przewidziano okolicznościowe spotkanie w budynku szkoły, gdzie zaprezentowane zostaną osiągnięcia raciborskiego "Ekonomika", przewidziano też spotkanie absolwentów z wychowawcami klas.
W uroczystych obchodach 60-lecia ZSE w Raciborzu udział weźmie również Starosta Raciborski Jerzy Wziontek.
www.zse-raciborz.alpha.pl