ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (18.-24.10.2004)

Poniedziałek, 18.10.2004 r.

Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 12.00 Wspólne posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa i Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównym tematem wspólnego posiedzenia komisji będą potencjalne zagrożenia młodzieży szkolnej powiatu raciborskiego, ze szczególnym uwzględnieniem problemu narkomanii. Na posiedzenie zaproszeni zostali przedstawiciele gmin powiatu raciborskiego, pedagodzy szkolni, Prokurator Rejonowy w Raciborzu, Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu, a także socjolog dr Adam Szecówka. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 26.10.br.

Wtorek, 19.10.2004 r.

Godz. 09.00 Spotkanie dotyczące wykorzystania środków przyznanych przez Bank Rozwoju Rady Europy na inwestycje w zakresie melioracji wodnych podstawowych
Miejsce: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
W spotkaniu udział weźmie również Wicestarosta Adam Hajduk.

Środa, 20.10.2004 r.

Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia komisji będzie stan cukrownictwa po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Na posiedzenie zaproszeni zostali Prezes Zarządu Cukrowni Racibórz oraz Kierownik Biura Zrzeszenia Roślin Okopowych w Raciborzu. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 26.10.br.

Czwartek, 21.10.2004 r.

Godz. 11.00 Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2004/2005 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu
Miejsce: PWSZ w Raciborzu (ul. Słowackiego)
To już trzecia inauguracja roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Przypomnijmy, uczelnia powstała 1 lutego 2002 r. na bazie działającego tu od roku 1992 Kolegium Nauczycielskiego (dawne Studium Nauczycielskie).
W uroczystej inauguracji roku akademickiego 2004/2005 udział wezmą również przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Raciborskiego w osobach Wicestarosty Adama Hajduka i Etatowego Członka Zarządu Powiatu Jerzego Wziontka.
Szczegóły:
www.powszwraciborzu.edu.pl

Piątek, 22.10.2004 r.

Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia komisji będzie rozwój budownictwa mieszkaniowego, z uwzględnieniem termomodernizacji budynków i zmian źródeł ciepła na ekologiczne w powiecie raciborskim. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 26.10.br.