ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (19.-25.09.2005)

Wtorek, 20.09.2005 r.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 11.00 Uroczyste otwarcie Archiwum Państwowego w Raciborzu w nowej siedzibie
Miejsce: Archiwum Państwowe w Raciborzu (ul. Solna)
W uroczystości uczestniczyć będą m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Wicestarosta Adam Hajduk.

Godz. 14.00 XXXIII sesja Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównym tematem obrad będzie wykonanie budżetu Powiatu Raciborskiego za I półrocze 2005 roku. Ponadto radni zaopiniują uzgodniony z wierzycielami projekt programu restrukturyzacji SP ZOZ Szpitala Rejonowego w Raciborzu.
Szczegóły:
www.powiatraciborski.pl

Sobota, 24.09.2005 r.

Godz. 09.00 Uroczystości 60-lecie I LO im. Jana Kasprowicza w Raciborzu, połączone ze Zjazdem Absolwentów
Miejsce: Racibórz - Kościół pw. WNMP - kino "Bałtyk" - I LO - hala sportowa "Rafako"
W roku 2005 I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Raciborzu obchodzi swoje 60-lecie. Główne uroczystości jubileuszowe zaplanowane są na 24 września br. Z okazji 60-lecia szkoły, w Hali Sportowej "Rafako" w Raciborzu przy ul. Łąkowej, w tym samym dniu odbędzie się Zjazd Absolwentów.
Uroczystości rozpocznie o godz. 9.00 msza św. w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Część oficjalna obchodów 60-lecia I LO rozpocznie się o godz. 11.00 w sali kina "Bałtyk" przy ul. Londzina. o 13.00 zaplanowano spotkanie w szkole, podczas którego nastąpi odsłonięcie galerii "Portrety dyrektorów". Obchody 60-lecia szkoły i Zjazd Absolwentów zakończy biesiada do białego rana, która rozpocznie się o godz. 17.00 w hali "Rafako" przy ul. Łąkowej.
Szczegóły: www.powiatraciborski.pl

Godz. 11.00 Obchody 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Górkach Śląskich oraz nadania jej imienia Jana Pawła II
Miejsce: Górki Śląskie
Obchody rozpocznie o godz. 11.00 msza św). w Kościele Dobrego Pasterza w Górkach Śląskich, której przewodniczyć będzie Ks. Biskup G. Kusz. Po nabożeństwie, około godz. 12.00, nastąpi uroczystość nadania placówce imienia Jana Pawła II - odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa. Około 12.30 rozpocznie się oficjalna część obchodów 100-lecia szkoły. Od godz. 14.00 przewidziano festyn okolicznościowy, a w jego programie: konkursy, gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne orkiestry KWK Rydułtowy i na zakończenie (ok. 19.00) zabawa taneczna.