ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (19.-26.12.2005)

2005-12-19, Poniedziałek

Poniedziałek, 19.12.2005 r.

Godz. 10.00 Konferencja pt. "Przyszłość polityki regionalnej w Polsce - wyzwania na nowy okres programowania 2007-2013 w kontekście doświadczeń realizacji Narodowego Planu Rozwoju 2004-2006"
Miejsce: Dom Lekarza w Katowicach (ul. Grażyńskiego)
Organizatorami konferencji są Poseł do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht oraz Stowarzyszenie "Europa jest prosta", a partnerami przedsięwzięcia są Akademia Ekonomiczna im. K. Adamieckiego w Katowicach i Związek Subregionu Zachodniego w Rybniku.
Blisko 2-letnie doświadczenia udziału Polski w realizacji polityki spójności Unii Europejskiej, w znacznej mierze będące udziałem władz lokalnych i regionalnych, stanowią potencjał, który powinno się umieć wykorzystać w kształtowaniu ram prawnych i instytucjonalnego dla następnego okresu programowania na lata 2007-2013.
Celem konferencji jest przedstawienie alternatywnego modelu wdrażania polityki spójności w Polsce wobec obowiązujących rozwiązań oraz inauguracja obserwatorium wdrażania polityki spójności w województwie śląskim (to wspólne przedsięwzięcie z Akademią Ekonomiczną w Katowicach).
W spotkaniu udział weźmie również Wicestarosta Adam Hajduk.

Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie budżet Powiatu Raciborskiego na 2006 rok. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 29.12.2005 r.

Wtorek, 20.12.2005 r.

Godz. 09.30 Spotkanie wigilijne z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski
Miejsce: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu (ul. Klasztorna)
Tradycyjnie w okresie przedświątecznym przedstawiciele władz samorządu powiatu raciborskiego, spotykają się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, dla których powiat jest organem prowadzącym.

Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie ocena realizacji zadań w zakresie kultury, sportu i rekreacji w 2005 r., a także wstępne propozycje kalendarza imprez kulturalnych i sportowych na 2006 r. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 29.12.2005 r.

Środa, 21.12.2005 r.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 14.00 Wspólnie posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Komisji Rozwoju Gospodarczego, promocji i Współpracy z Zagranicą oraz Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie m.in. budżet Powiatu Raciborskiego na 2006 rok. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 29.12.2005 r.

Czwartek, 22.12.2005 r.

Godz. 10.00 Spotkanie z wyróżniającymi się uczniami szkół, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Starosta Raciborski Jerzy Wziontek spotka się z wyróżniającymi się uczniami szkół, dla których powiat jest organem prowadzącym. Uczniowie ci osiągnęli sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim. Wśród nich znajdą się także sportowcy. Spotkanie będzie okazją do złożenia podziękowań młodym ludziom, mającym swój wkład w rozwój powiatu.
UWAGA - redakcje: Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w spotkaniu.

Godz. 16.00 Koncert kolęd
Miejsce: sala koncertowa PSM I st. w Raciborzu (ul. Ogrodowa)
Kolędy wykonają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. m. Stanisława Moniuszki w Raciborzu.