ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (23.-29.08.2004)

2004-08-20, Piątek

Poniedziałek, 23.08.2004 r.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki
Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa Rady Powiatu Raciborskiego

Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównym tematem posiedzenia będzie zabezpieczenie usług medycznych na terenie Powiatu Raciborskiego. Członkowie komisji zapoznają się z oceną wyników finansowych i funkcjonowaniem Szpitala Rejonowego w Raciborzu, a także z koncepcją funkcjonowania placówki opiekuńczo-wychowawczej dla dzieci i młodzieży na terenie Powiatu Raciborskiego. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 31.08.br.

Wtorek, 24.08.2004 r.

Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie współpraca jednostek oświatowych podległych Staroście Raciborskiemu z Komendą Powiatową Policji w Raciborzu i Sądem Rejonowym w Raciborzu w zakresie bezpieczeństwa uczniów i młodzieży. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 31.08.br.

Piątek, 27.08.2004 r.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Członkowie komisji omówią materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 31.08.br.

Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenie będzie kwestia komunikacji kolejowej i autobusowej w powiecie raciborskim, z uwzględnieniem dojazdów do szkół. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 31.08.br.

Godz. 17.00 Spotkanie pracowników Raciborskiej Fabryki Kotłów
"Rafako" S.A.

Miejsce: Restauracja "Vivat" w Raciborzu
W spotkaniu udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Sobota, 28.08.2004 r.

Godz. 10.00 Uroczystości z okazji 100-lecia OSP w Kuźni Raciborskiej
Miejsce: Kuźnia Raciborska
W obchodach udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Niedziela, 29.08.2004 r.

Dożynki Powiatowe 2004 w Krzanowicach
Miejsce: Krzanowice
Gospodarzem tegorocznych Dożynek Powiatowych są Krzanowice. Dożynki Powiatowe 2004 w Krzanowicach rozpocznie dzień wcześniej wieczorem (28 sierpnia br.) zabawa taneczna pod namiotem biesiadnym. Główne uroczystości dożynkowe, z udziałem przedstawicieli władz samorządowych powiatu raciborskich i poszczególnych gmin powiatu, odbędą się 29 sierpnia br.
Powiatowe obchody Święta Plonów rozpocznie o godz. 10.30 msza św. w kościele pw. św. Wacława. Około godz. 14.00 ulicami Krzanowic przejdzie natomiast korowód dożynkowy, podczas którego prezentować się będą gminy powiatu raciborskiego. O 15.00 zaplanowano oficjalną część uroczystości - przekazania chleba dożynkowego oraz występ chóru "Cecylia" pod dyrekcją Kornelii Pawliczek-Błońskiej. Około godz. 15.30 rozpocznie się część rozrywkowa obchodów - festyn. W programie pokazy "Mażonetek" wraz z orkiestrą dętą z KWK Rydułtowy, występy zespołu tanecznego pod kierunkiem Aldony Krupy i zespołu folkowego z Ukrainy.
O 18.30 przewidziano występ kabaretu "Antyki" z programem pt. "Kabaret na Bytkowie", o 19.40 recital Agnieszki Błońskiej i Dawida Koczego, o 20.30 w programie koncert zespołu pop-rockowego "Karawana", a o 22.00 występ zespołu popowego z Ukrainy. Dodatkową atrakcją będą pokazy "Bractwa Kurkowego", karuzele, klauni wśród widowni, zjeżdżalnie.
Organizatorem Dożynek Powiatowych 2004 jest Gmina Krzanowice i Powiat Raciborski. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania!