ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (25.-31.10.2004)

2004-10-25, Poniedziałek

Poniedziałek, 25.10.2004 r.

Godz. 10.00 Spotkanie młodzieży z Mirą Stanisławską-Meysztowicz, znaną w świecie propagatorką idei ochrony środowiska
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
Podczas spotkania będzie możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania z zakresu ochrony środowiska, ekologii i akcji "Sprzątanie Świata". Ponadto Mira Stanisławska-Meysztowicz zaprezentuje swoją autorskę książką pt. "Przyjaciele" (podczas spotkania będzie także możliwość nabycia prezentowanej książki)
Mira Stanisławska-Meysztowicz jest Prezesem Fundacji "Nasza Ziemia" i organizatorką akcji "Sprzątanie Świata" w Polsce.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Członkowie komisji zapoznają się z oceną stopnia realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy. Omówią także realizację Powiatowego Programu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Powiecie Raciborskim. Ponadto członkowie komisji zapoznają się z informacją z wykonania budżetu Powiatu Raciborskiego za trzy kwartały 2004 roku oraz przewidywanym wykonaniem budżetu za rok 2004. Omówione zostaną również materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 26.10.br.



Wtorek, 26.10.2004 r.

Godz. 08.30 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 14.00 XXIV sesja Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównym tematem obrad będzie ocena stopnia realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Bezrobociu oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy, a także realizacja Powiatowego Programu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Powiecie Raciborskim. Ponadto radni podejmą uchwały, m.in. w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego sporządzonego na dzień 31.12.2003 r. przez SP ZOZ Szpital Rejonowy w Raciborzu i pokrycia straty, a także w sprawie przekazania samorządowi województwa śląskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kuźni Raciborskiej.
Szczegóły:
www.powiatraciborski.pl



Środa, 27.10.2004 r.

Godz. 11.00 Konwent Starostów Województwa Śląskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Żywcu (ul. Krasińskiego)
Tematem rozmów będzie m.in. sytuacja w zakresie zadań edukacyjnych wynikających z obowiązków organów prowadzących, a także rola audytu wewnętrznego w działalności powiatu. Ponadto podczas kolejnego Konwentu Starostów Województwa Śląskiego przewidziano spotkanie z przedstawicielami do Parlamentu Europejskiego oraz z Prezesem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach.
W spotkaniu Konwentu Starostów Województwa Śląskiego udział weźmie również przedstawiciel Zarządu Powiatu Raciborskiego.



Czwartek, 28.10.2004 r.

Godz. 10.00 Wyjazdowe posiedzenie w Rudach Rady Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego
Miejsce: siedziba ZPKWŚ w Rudach
W posiedzeniu uczestniczyć będzie także Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, który jest członkiem Rady ZPKWŚ.
Członkowie Rady ZPKWŚ spotkają się na wyjazdowym posiedzeniu w Rudach. Tematem spotkania będzie problem oczyszczenia z zatorów rzeki Rudy.

Godz. 17.00 Historia lokalna: "Postrzeganie Czechów i Polaków przez młodzież licealną Raciborza u kresu XX wieku"
Miejsce: Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Nędzy (ul. Jana Pawła II 41a)
To już piąte spotkanie w ramach drugiej edycji realizowanego w powiecie raciborskim, przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, projektu pt. "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin".
Tym razem wykład pt. "Postrzeganie Czechów i Polaków przez młodzież licealną Raciborza u kresu XX wieku" wygłosi Krystian Strzondała. Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy.
Pierwsza edycja projektu pn. "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin" realizowana była w powiecie raciborskim od stycznia 2001 r. do czerwca 2002 r. W tym czasie Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Starostwo Powiatowe w Raciborzu zorganizowali wspólnie cykl wykładów poświęconych dziejom ziemi raciborskiej. Spotkania odbywały się w cyklu co miesięcznym, w każdej z gmin powiatu. Wygłoszone podczas spotkań teksty zebrane zostały w książce zatytułowanej "Z dziejów ziemi raciborskiej".
Kolejne wykłady w ramach "Historii lokalnej..." wygłaszane są podczas co miesięcznych spotkań, w każdej z gmin powiatu raciborskiego.

wszystkie
początek strony