ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (26.09.-.02.10.2005)

Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 14.00 XXXIII sesja Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Odwołana w dniu 20.09.br. XXXIII sesja Rady Powiatu Raciborskiego odbędzie się 27.09.br. Proponowany porządek obrad pozostaje bez zmian.
Głównym tematem obrad będzie wykonanie budżetu Powiatu Raciborskiego za I półrocze 2005 roku. Ponadto radni zaopiniują uzgodniony z wierzycielami projekt programu restrukturyzacji SP ZOZ Szpitala Rejonowego w Raciborzu.
Szczegóły:
www.powiatraciborski.pl

Środa, 28.09.2005 r.

Godz. 11.00 "Twój poród może być łatwiejszy - narodziny w wodzie" - konferencja ogólnodostępna
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
Konferencja jest częścią realizowanego przez Fundację na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu oraz Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego projektu pod tym samym tytułem autorstwa Małgorzaty Makulewicz.
W ramach konferencji prelekcje wygłoszą dr n. med. Marian Ciszek (Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu), prof. dr hab. n. med. Ryszard Poręba (Kierownik Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Tychach ŚAM w Katowicach), Zdzisława Gużda (dyplomowana położna).
Dopełnieniem prelekcji będzie emisja filmu o zaletach porodów w wodzie, zrealizowanego w ramach projektu. W programie konferencji przewidziano także występ artystyczny przygotowany przez Panią Elżbietę Biskup Dyrektor MDK w Raciborzu. Początek konferencji o godz. 11.00.
UWAGA - redakcje: Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do wzięcia udziału w konferencji.

Godz. 11.00 Uroczystość 105-lecia Banku Spółdzielczego w Raciborzu połączona z otwarciem nowej siedziby banku
Miejsce: Bank Spółdzielczy w Raciborzu (ul. Klasztorna)
W uroczystości udział weźmie m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Piątek, 30.09.2005 r.

Godz. 17.00 Uroczyste spotkanie z okazji 100-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego w Raciborzu
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
W programie uroczystości m.in. wręczenie odznaczeń związkowych oraz koncert okolicznościowy w wykonaniu Kwartetu Bramy Morawskiej.
W uroczystości udział weźmie m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Sobota, 01.10.2005 r.

Godz. 18.00 I Śląskie Spotkania Jazzowe "Pokolenia" oraz obchody 35-lecia raciborskiej formacji jazzowej "Grupa Bez Nazwy"
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
Śląskie Spotkania Jazzowe "Pokolenia" organizowane są w Raciborzu po raz pierwszy. W ich ramach zaplanowano szereg imprez i wydarzeń mających na celu popularyzacje muzyki jazzowej. Zaplanowano m.in. wykłady - Andrzeja Schmida pt. "Historia jazzu na Śląsku" i Jacka Niedzieli pt. "Edukacja jazzowa na przykładzie Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach".
W programie również koncerty zespołów: SSBB (Chwałowice), "Grupa Bez Nazwy" (Racibórz), "Trio Strings" (Rybnik/Kędzierzyn-Koźle), "Tres Jazz" (Jastrzębie) oraz koncert nestorów śląskiego jazzu - Czesława Gawlika, Lotara Dziwokiego i Andrzeja Trefona. Niewątpliwą atrakcją będzie także jam session pokoleń - wspólnie na scenie tworzyć będą trzy pokolenia jazzmanów, a świetną ku temu okazją będą obchody 35-lecia raciborskiej "Grupy Bez Nazwy", minione 30-lecie SSBB z Chwałowić i 50-lecie działalności artystycznej Czesława Gawlika.
Głównym organizatorem imprezy jest Raciborskie Centrum Kultury, które od 1993 roku prowadzi cykliczną imprezę pn. "Kawiarenka Jazzowa, czyli nie taki jazz straszny". Gośćmi kawiarenki byli najwybitniejsi przedstawiciele polskiego jazzu, m.in.: Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Piotr Baron, Zbigniew Lewandowski, Grażyna Auguścik, Lora Szafran, Ewa Uryga i wielu innych.
Impreza finansowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.