ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (27.09.-03.10.2004)

Poniedziałek, 27.09.2004 r.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem obrad będzie analiza i ocena budżetu za I półrocze 2004 r. oraz analiza sytuacji finansowej Szpitala Rejonowego w Raciborzu za I półrocze 2004 r. w porównaniu z rokiem 2003. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 28.09.br.

Wtorek, 28.09.2004 r.

Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego

Godz. 14.00 XXIII sesja Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównym tematem obrad będzie wykonanie budżetu Powiatu Raciborskiego za I półrocze 2004 r. Ponadto radni podejmą uchwały Rady Powiatu.
Szczegóły: proponowany porządek obrad sesji na
www.powiatraciborski.pl

Środa, 29.09.2004 r.

Godz. 10.00 V Targi Przedsiębiorczości w Raciborzu
Miejsce: Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu (ul. Klasztorna)
V Targi Przedsiębiorczości pod hasłem "O szybszy rozwój gospodarczy", organizowane wspólnie przez Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku, Powiatowe Urzędy Pracy i organizacje przedsiębiorców, odbywają się w dniach od 24 września do 5 października br. na terenie subregionu.
Tegoroczna edycja targów po raz pierwszy odbywa się w sześciu miastach subregionu. Targi zainaugurowane zostały 24 września br. w Rybniku, w kolejnych dniach targi odbywają się w Radlinie, Czerwionce-Leszczynach, Raciborzu, Żorach i Jastrzębiu Zdroju.
Targi Przedsiębiorczości oraz konferencja pt. "O szybszy rozwój" odbędą się w Raciborzu 29 września br. w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ulicy Klasztornej. Początek o godz. 10.00.
W ramach targów przedsiębiorcy oraz zainteresowani podjęciem działalności gospodarczej będą mogli uzyskać informacje na temat pomocy finansowej (unijnej i rządowej), Funduszu Pracy, wymogów funkcjonowania na rynkach Unii Europejskiej, a także skorzystać z ofert bądź porad przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, organizacji przedsiębiorców i innych instytucji.
Szczegóły:
www.powiatraciborski.pl

Godz. 14.30 Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Powiatowa Rada Zatrudnienia jest organem opiniodawczo-doradczym Starosty Raciborskiego w sprawach polityki rynku pracy.
W skład Powiatowej Rady Zatrudnienia wchodzą przedstawiciele działających w powiecie raciborskim organizacji związkowych, organizacji pracodawców, społeczno-zawodowych organizacji rolników, jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych zajmujących się statutowo problematyką rynku pracy.

Czwartek, 30.09.2004 r.

Godz. 14.00 Uroczystość wręczenia awansów zawodowych dla nauczycieli na stopień nauczyciela dyplomowanego
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu (ul. Stalmacha)
W sesji letniej 2004 na stopień nauczyciela dyplomowanego awansowało 18 nauczycieli szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. Awanse odbiorą z rąk Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka podczas specjalnej uroczystości.

Godz. 17.00 Historia lokalna: "Szpitalnictwo w Raciborzu"
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżanowicach (ul. Łąkowa 12)
To już czwarte spotkanie w ramach drugiej edycji realizowanego w powiecie raciborskim, przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, projektu pt. "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin".
Tym razem wykład pt. "Szpitalnictwo w Raciborzu" wygłosi Norbert Mika. Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżanowicach.
Pierwsza edycja projektu pn. "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin" realizowana była w powiecie raciborskim od stycznia 2001 r. do czerwca 2002 r. W tym czasie Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Starostwo Powiatowe w Raciborzu zorganizowali wspólnie cykl wykładów poświęconych dziejom ziemi raciborskiej. Spotkania odbywały się w cyklu co miesięcznym, w każdej z gmin powiatu. Wygłoszone podczas spotkań teksty zebrane zostały w książce zatytułowanej "Z dziejów ziemi raciborskiej".
Kolejne wykłady w ramach "Historii lokalnej..." wygłaszane są podczas co miesięcznych spotkań, w każdej z gmin powiatu raciborskiego.