ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (28.11.-04.12.2005)

2005-11-28, Poniedziałek

Poniedziałek, 28.11.2005 r.

Godz. 09.00 Bezpieczeństwo w gminie Krzyżanowice - spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych i Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu
Miejsce: Posterunek Policji w Krzyżanowicach
W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych gminy Krzyżanowice, Starosta Raciborski Jerzy Wziontek, a także przedstawiciele policji w osobach m.in. Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu. Rozmowy dotyczyć będą bezpieczeństwa na terenie gminy Krzyżanowice.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie bezpieczeństwo mieszkańców powiatu raciborskiego, zagrożenia i działania na rzecz jego poprawy. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 29.11.2005 r.

Wtorek, 29.11.2005 r.

Godz. 11.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego

Godz. 14.00 XXXVI sesja Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównym tematem obrad będzie bezpieczeństwo mieszkańców powiatu raciborskiego, zagrożenia i działania na rzecz jego poprawy. Służby i straże złożą sprawozdanie z realizacji zadań w tym zakresie. Ponadto podjęte zostaną uchwały Rady Powiatu.
Szczegóły:
www.powiatraciborski.pl

Piątek, 02.12.2005 r.

Godz. 11.00 Konferencja regionalna społecznych konsultacji projektu sektorowego programu operacyjnego "Środowisko" na lata 2007-2013
Miejsce: Centrum Kongresowe Akademii Rolniczej w Krakowie
Społeczne konsultacje projektu sektorowego programu operacyjnego "Środowisko" na lata 2007-2013 mają formę regionalnych konferencji dla władz samorządowych, środowisk eksperckich i partnerów społeczno-gospodarczych we wszystkich województwa.
Konferencja regionalna w Krakowie obejmuje województwa małopolskie, opolskie, podkarpackie i śląskie.
W spotkaniu udział weźmie Wicestarosta Adam Hajduk.

Godz. 13.00 Spotkanie z Mieczysławem Nowickim, mistrzem świata w kolarstwie
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Mistrz świata w kolarstwie, Mieczysław Nowicki, gościć będzie w Starostwie Powiatowym w Raciborzu na zaproszenie Prezesa Klubu Olimpijczyka "Sokół" Wojciecha Nazarko. To kolejne spotkanie organizowane przez "Sokół", z cyklu spotkań z olimpijczykami.
Mieczysław Nowicki spotka się m.in. ze Starostą Raciborskim Jerzym Wziontkiem.

Godz. 17.00 Uroczyste zamknięcie wystawy pt. "Matejko kolekcjoner"
Miejsce: Muzeum w Raciborzu (ul. Gimnazjalna)
Wystawa pt. "Matejko kolekcjoner" przygotowana została ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.
Podczas uroczystego zamknięcia wystawy wykład pt. "Jan Matejko - Mistrz teatru, Mistrz scenografii, Mistrz rekwizytu" wygłosi Marta Kłak-Ambrożewicz.

Sobota, 03.12.2005 r.

Godz. 15.00 Spotkanie prezesów jednostek OSP z terenu powiatu raciborskiego
Miejsce: Racibórz-Sudół
W spotkaniu udział weźmie Starosta Raciborski Jerzy Wziontek.