ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (30.08.-05.09.2004)

Poniedziałek, 30.08.2004 r.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem obrad będzie m.in. analiza sytuacji finansowej Szpitala Rejonowego w Raciborzu za I półrocze 2004r. w porównaniu z rokiem 2003. Ponadto członkowie komisji zapoznają się z informacją w sprawie naboru uczniów do szkół ponadgimnazjalnym w aspekcie finansowym. Omówione zostaną również materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 31.08.2004 r.

Wtorek, 31.08.2004 r.

Godz. 14.00 XXII sesja Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Głównym tematem obrad będzie ocena zabezpieczenia usług medycznych na terenie Powiatu Raciborskiego. Ponadto radni podejmą uchwały.
Szczegóły: program XXII sesji Rady Powiatu raciborskiego na www.powiatraciborski.pl - plik do pobrania poniżej

Środa, 01.09.2004 r.

Godz. 09.30 Inauguracja roku szkolnego 2004/2005 w Specjalnym
Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudach

Miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rudach
W uroczystej inauguracji roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-
Wychowawczym w Rudach udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Godz. 13.00 Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2004/2005
Miejsce: Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu
Tradycyjnie już w wybranej szkole ponadgimnazjalnej, dla której organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, odbywa się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego. Nowy rok szkolny 2004/2005 zainaugurowany zostanie uroczyście w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu, a w uroczystości udział wezmą m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jerzy Wziontek.
Podczas uroczystości Starosta Raciborski wręczy dokumenty powierzenia funkcji dyrektorom szkół, nauczyciele mianowani złożą uroczyście ślubowanie i odbiorą z rąk Starosty akty mianowania. Uroczystość zakończy program artystyczny.
W roku szkolnym 2004/2005 w szkołach ponadgimnazjalnych, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym, kształcić się będzie ponad 7,5 tys. uczniów, w tym w klasach pierwszych naukę rozpocznie 1.800 uczniów (najwięcej w szkołach ogólnokształcących, bo blisko 650 osób).
UWAGA: Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w uroczystości.

Sobota, 04.09.2004 r.

Godz. 08.30 "Dni Eichendorffa", czyli obchody 10-lecia odsłonięcia w Raciborzu pomnika poety Josepha von Eichendorffa
Miejsce: Racibórz - Łubowice
W 10 rocznicę odsłonięcia w Raciborzu pomnika niemieckiego poety doby
romantyzmu Josepha von Eichendorffa, w dniach od 3 do 5 września br. Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Stowarzyszenie Gmin Dorzecza Górnej Odry i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego organizują uroczyste obchody tego wydarzenia.
Główne uroczystości odbędą się 4 września br. Rozpocznie je o godz. 8.30 msza św. w Kościele pw. WNMP w Rynku. Około 10.15 uroczystości przeniosą się pod pomnik Eichendorffa przy ul. Mickiewicza, gdzie wygłoszone zostaną okolicznościowe przemówienia i złożone zostaną wiązanki kwiatów. O 11.30 w Sali Kolumnowej Urzędu Miasta Racibórz rozpocznie się spotkanie m.in. polskich i niemieckich parlamentarzystów poświęcone perspektywom współpracy polsko-niemieckiej w przyszłości. Od 15.00 w raciborskim Muzeum odbywać się będzie konferencja naukowa pt. "Integracja Europy na pograniczu trzech kultur - twórczość i postać Josepha von Eichendorffa oraz ich wpływ na proces integracji".
Szczegóły: program obchodów "Dni Eichendorffa" na
www.powiatraciborski.pl - plik do pobrania poniżej
UWAGA: Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w uroczystościach.

Godz. 10.30 Sesja pt. "Historyczne sanktuaria i miejsca pielgrzymkowe w województwie śląskim", w ramach XI Europejskich Dni Dziedzictwa w Województwie Śląskim
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rudach (ul. Rogera)
XI Europejskie Dni Dziedzictwa w Województwa Śląskim potrwają od 3 do 5 września br. W ich ramach odbywać się będą sesje naukowe. 4 września br. w Rudach odbędzie się sesja zatytułowana "Historyczne sanktuaria i miejsca pielgrzymkowe w województwie śląskim.
XI Europejskie Dni Dziedzictwa w Województwa Śląskim, pod honorowym
patronatem Metropolity Katowickiego Ks. Abpa Damiana Zimonia, Marszałka Województwa Śląskiego Michała Czarskiego i Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka, organizują wspólnie Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Stowarzyszenie Historyków Sztuki.