Zakończona rekrutacja na kursy językowe w powiecie raciborskim, współfinansowane z EFS...

2006-01-25, Środa

Biorąc pod uwagę bardzo duże zainteresowanie mieszkańców powiatu raciborskiego ofertą kursów językowych, współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Zespół Roboczy ds. realizacji projektu pod nazwą "Doskonalenie kompetencji językowych osób pracujących szansą rozwoju gospodarczego powiatu raciborskiego", powołany decyzją Starosty Raciborskiego, przyjął następujące kryteria kwalifikacyjne.

Osoby zakwalifikowane do udziału w kursach językowych spełniają łącznie dwa podstawowe warunki:
1. "dorosła osoba pracująca" zamieszkała na terenie powiatu raciborskiego - zgodnie z definicją zawartą w uzupełnieniu ZPORR, "pracująca osoba dorosła" to taka, która "wykonuje pracę na podstawie stosunku pracy, stosunku służbowego oraz umowy o pracę nakładczą"; przepisy Kodeksu Pracy precyzują natomiast, że "stosunek pracy może być nawiązany na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę", z kolei stosunek służbowy nawiązany zostaje na podstawie mianowania lub powołania;
2. zatrudnienie w szeroko rozumianej administracji różnego szczebla - zgodnie
z wymogami formalnymi oraz określonym zakresem tematycznym kursów językowych (tj. integracja europejska, społeczeństwo obywatelskie i administracja publiczna).
Ponadto pod uwagę wzięto stopień wykorzystania języka i powszechność zastosowania w codziennej pracy zawodowej oraz dostępność do innych form doskonalenia zawodowego, w tym językowego.

Kandydaci, którzy przeszli pozytywnie postępowania rekrutacyjne i zostali zakwalifikowani do udziału w kursach językowych, proszeni są o zgłaszanie się w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6 - Biuro Obsługi Klienta, w godzinach urzędowania, w celu podpisania umowy z Powiatem Raciborskim w ciągu dwóch tygodni od ogłoszenia listy zakwalifikowanych do udziału w kursach językowych - do dnia 8 lutego 2006 r.

Przy podpisaniu umowy, należy okazać:
- dokument tożsamości;
- dowód wpłaty wpisowego w kwocie 200 zł na konto Starostwa Powiatowego w Raciborzu (Getin Bank S.A. Oddział Racibórz - nr 10 1560 1140 0000 9090 0036 5747), w tytule przelewu wpisując imię i nazwisko, "opłata wpisowa" (wpłaty można też dokonać w kasie Starostwa - kasa Starostwa czynna od godziny 8.00 do 15.00 w poniedziałek, środę i czwartek, do 17.00 we wtorek i do 13.00 w piątek);
- zaświadczenie o zatrudnieniu z zakładu pracy.

Protokół z posiedzenia Zespołu roboczego, lista osób zakwalifikowanych do udziału w kursach językowych dostępne są na internetowej stronie Powiatu Raciborskiego - www.powiatraciborski.pl

W związku z dużym zainteresowaniem możliwością zdobywania dodatkowych kwalifikacji przez mieszkańców powiatu, zwłaszcza tych pracujących w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, Zarząd Powiatu Raciborskiego rozważa możliwość opracowania programu szkoleń dla tej grupy jeszcze w roku 2006.