Zakończył się pierwszy etap badań na obecność toksoplazmozy u ciężarnych kobiet - otrzymane wyniki świadczą o konieczności wykonywania tego typu badań...

2007-06-12, Wtorek

Przypominany, że bezpłatne badania na obecność toksoplazmozy adresowane są do ciężarnych mieszkanek powiatu raciborskiego. By skorzystać z badania, wymagane jest skierowania od lekarza ginekologa-położnika. Badania wykonuje Laboratorium Analityczne Szpitala Rejonowego w Raciborzu przy ul. Gamowskiej 3, od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 18.00. Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 032 755 51 91. Badania wykonywane będą do 14 grudnia br.

- Program bezpłatnych badań na obecność toksoplazmozy ma umożliwić ciężarnym mieszkankom powiatu raciborskiego wykonanie takiego badania, bez ponoszenia kosztów, i jednocześnie uświadomić społeczeństwo o istnieniu tej pasożytniczej i niebezpiecznej chorobie - mówi Aleksander Kasprzak Kierownik Referatu Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Dotychczasowe wyniki badań na obecność toksoplazmozy świadczą, że warto się poddać badaniu, które polega jedynie na pobraniu krwi - dodaje.