Zakończył się pierwszy etap modernizacji drogi Maków-Gamów...

2004-07-12, Poniedziałek

Zakończył się pierwszy etap remontu odcinka drogi powiatowej nr 14601 Maków-Gamów. W pierwszym etapie, na odcinku 1,5 km, zmodernizowana została droga z Pawłowa do Makowa. To kolejna inwestycja drogowa w powiecie raciborskim, która współfinansowana jest ze środków programu SAPARD.

Droga powiatowa nr 14601 Maków-Gamów wymaga remontu. Odcinek drogi długości około 6 km ma zostać w całości zmodernizowany do końca 2006 r. Harmonogram przewiduje wykonanie prac w trzech etapach. Zarządca drogi - Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu - uzyskał dofinansowanie remontu ze środków programu SAPARD. Właśnie zakończył się pierwszy etap inwestycji.

Na długości 1,5 km zmodernizowany został odcinek drogi z Pawłowa do Makowa. Nawierzchnia drogi została wyrównana masą bitumiczną, położona została także nowa warstwa nawierchni i utworzono pobocza. Całość prac wyniosła 372 tys. zł., z czego 50% (czyli kwota 186 tys. zł.) to środki uzyskane w ramach programu SAPARD.

Modernizacja drogi Pawłów-Maków to kolejna inwestycja drogowa w powiecie raciborskim współfinansowana ze środków programu SAPARD. Pod koniec sierpnia 2003 r. do użytku oddana została zmodernizowana droga Modzurów-Dolędzin. Ta inwestycja kosztowała 624 tys. zł., a 50% tej kwoty wyniosło dofinansowanie z SAPARD.