Zakończyły się miejsko-powiatowe eliminacje 51. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego...

2006-03-22, Środa

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: turniej recytatorski, turniej "wywiedzione ze słowa", turniej teatrów jednego aktora, turniej poezji śpiewanej. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie interpretacji repertuaru lub zrealizowanie monodramu (którego uczestnik nie prezentował w poprzednich, bądź innych konkursach), a także zgłoszenie poprzez złożenie wypełnionej karty zgłoszenia.

OKR prowadzony jest w drodze wielostopniowych przeglądów. Eliminacje miejsko-powiatowe odbyły się 18 marca br. w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina. Rozpoczął je o godz. 16.00 recital Jana Kondraka, po którym odbywały się przesłuchania konkursowe.

Jury, pod przewodnictwem Jana Kondraka (Grażyna Tabor i Anna Jegierska - członkowie), po wysłuchaniu 27 uczestników konkursu w pięciu kategoriach postanowiło wyróżnić i nagrodzić następujące osoby:
a) Turniej recytatorski (młodzież): wyróżnienie - Emanuela Kuziel (I LO w Raciborzu, op. Bogda Jankowska); I miejsce - Anna Burek (RCK);
Turniej recytatorski (dorośli): I miejsce - Bartosz Bańkowski (RCK, op. Teresa Adamska);
b) Turniej "wywiedzione ze słowa": nie przyznano nagród;
c) Turniej teatrów jednego aktora: Magdalena Tabor (RCK);
d) Turniej poezji śpiewanej: wyróżnienie - Agnieszka Koczwara (RCK, op. Irena Hlubek) i Magdalena Frączek (I LO w Raciborzu, op. Robert Myśliwy); II miejsce - Emanuela Kuziel (RCK, op. Irena Hlubek); I miejsce - Jakub Blokesz (RCK, op. Irena Hlubek) i Natalia Załucka (RCK, op. Irena Hlubek).

Do przeglądu rejonowego OKR, który odbędzie się 1 i 2 kwietnia br. w Bielsku-Białej, jury postanowiła zakwalifikować: Annę Burek i Emanuelę Kuziel (turniej recytatorski - kategoria młodzieżowa), Bartosza Bańkowskiego (turniej recytatorski - kategoria dorosła), Magdalenę Tabor (turniej monodram), Natalię Załucką i Jakuba Blokesza (turniej poezji śpiewanej).

Organizatorami OKR na szczeblu miejsko-powiatowym byli: Raciborskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Urząd Miasta Racibórz.