Zapowiedzi wydarzeń (10.-16.05.2004)

2004-05-10, Poniedziałek
Poniedziałek, 10.05.2004 r. Godz. 09.00 Posiedzenie Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Odry Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Tym razem członkowie Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Odry, będącej organem opiniodawczo-doradczym przy Dyrektorze Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, obradować będą na posiedzeniu w Raciborzu. W programie posiedzenia m.in. zwiedzanie polderu Buków i terenu budowy zbiornika „Racibórz Dolny”. W posiedzeniu udział weźmie także Wicestarosta Adam Hajduk, który pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Rady. Godz. 09.00 Spotkanie plantatorów zrzeszonych w Związku Plantatorów Buraków Cukrowych Miejsce: Racibórz–Studzienna W spotkaniu udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 10.00 Walne Zgromadzenie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku Miejsce: Rybnik W spotkaniu udział weźmie również Wicestarosta Adam Hajduk, który jest członkiem Zarządu Związku. Wtorek, 11.05.2004 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Godz. 09.15 VII Igrzyska Sportowe dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Sport ku radości” Miejsce: stadion Kolegium Nauczycielskiego w Raciborzu W igrzyskach udział wezmą wychowankowie placówek specjalnych z terenu Raciborza. W imprezie udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 10.30 Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Raciborzu Miejsce: Komenda Powiatowa PSP w Raciborzu (ul. Reymonta) W uroczystych obchodach, na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Raciborzu, wezmą udział również władze powiatu raciborskiego w osobach Starosty raciborskiego Henryka Siedlaczka i Wicestarosty Adama Hajduka. Piątek, 14.05.2004 r. Godz. 11.00 Koncert Galowy przeglądów teatralnego i tanecznego, w ramach V Powiatowego Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych Miejsce: Raciborskie Centrum Kultury (ul. Chopina) Przegląd teatralny odbył się 27.04.br. w Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu i wzięło w nim udział 18 zespołów teatralnych, zaś przegląd taneczny odbył się 28.04.br. w Raciborskim Centrum Kultury, a udział wzięło 28 zespołów tanecznych. Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych jest przeglądem całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i instytucjach kultury na terenie powiatu raciborskiego. Zasadniczym celem festiwalu jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku uczniowskich zespołów artystycznych. W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły artystyczne ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego. Festiwal przebiega w trzech kategoriach: teatralnej, tanecznej i muzycznej. Przegląd zespołów teatralnych i tanecznych odbywa się każdego roku w kwietniu, zaś przegląd zespołów muzycznych w listopadzie. Podczas Koncertu Galowego przeglądów teatralnego i tanecznego, w którym udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, wystąpią najlepsze zespoły teatralne i taneczne. Laureaci otrzymają nagrody. Godz. 12.00 Uroczystości z okazji obchodów 13-lecia Straży Granicznej Miejsce: Komenda Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu (ul. Dąbrowskiego) Na zaproszenie Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, w uroczystościach udział wezmą także władze powiatu raciborskiego w osobach Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka i Wicestarosty Adama Hajduka. W programie obchodów, o godz. 14.00 na stadionie OSiR w Raciborzu spotkanie okolicznościowe i festyn rekreacyjno-sportowy dla pracowników Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Sobota, 15.05.2004 r. Godz. 10.00 Targi Budownictwa w Pietrowicach Wielkich Miejsce: Pietrowice Wielkie Co roku w Pietrowicach Wielkich odbywają się Targi Budownictwa, którym również towarzyszą Regionalne Targi Ekologiczne. W dwudniowej imprezie udział bierze blisko stu wystawców środkowej i południowej Polski. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem zwiedzających, których w ubiegłym roku było blisko 50 tys. Imprezie wystawienniczej towarzyszy również piknik rodzinny z atrakcyjnym programem artystycznym i rozrywkowym. W uroczystym otwarciu targów udział wezmą władze powiatu raciborskiego w osobach Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka i Wicestarosty Adama Hajduka.