Zapowiedzi wydarzeń (14.-20.06.2004)

2004-06-14, Poniedziałek
Poniedziałek, 14.06.2004 r. Godz. 12.00 Uroczystość wręczenia Znaków Jakości „Interklasa’2004” (w tym dla I LO w Raciborzu) Miejsce: Sala Kolumnowa Sejmu RP w Warszawie W tym roku Znak Jakości „Interklasa” przyznawany jest po raz trzeci. To prestiżowe wyróżnienie uzyska 8 szkół z całej Polski, a wśród nich trzy z terenu województwa śląskiego – Gimnazjum nr 2 w Żorach, Gimnazjum nr 4 w Żorach i I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Raciborzu. O Znak Jakości „Interklasa” mogą ubiegać się szkoły, które zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej przygotowują młodzież do zbliżającej się wielkimi krokami epoki informacji. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że szkoła stała się ośrodkiem wdrażania idei społeczeństwa informacyjnego. Wyróżnione szkoły odbiorą Znaki Jakości „Interklasa’2004” z rąk członków Kapituły Znaku Jakości „Interklasa”. W uroczystości, która odbywa się w Sali Kolumnowej Sejmu RP, udział biorą m.in. przedstawiciele uczniów, nauczycieli i Dyrekcja I LO w Raciborzu. Uroczystość szkolna z okazji nadania wyróżnienia Znaku Jakości „Interklasa’2004” dla I LO w Raciborzu odbędzie się w piątek (18.06.br.) w siedzibie szkoły przy ul. Kasprowicza, z udziałem Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka. Godz. 15.00 Uroczystość wręczenia świadectw dojrzałości dla abiturientów Zespołu Szkół Technicznych w Kuźni Raciborskiej Miejsce: Zespół Szkół Technicznych w Kuźni Raciborskiej W uroczystości wręczenia świadectw dojrzałości udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Wtorek, 15.06.2004 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Piątek, 18.06.2004 r. Godz. 10.00 Uroczystość z okazji wręczenia Znaku Jakości „Interklasa’2004” dla I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu Miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu (ul. Kasprowicza) Uroczyste wręczenie Znaku Jakości „Interklasa’2004” dla I LO w Raciborzu odbyła się 14.06.br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie. Wzięli w niej udział przedstawiciele uczniów, nauczycieli i Dyrekcji szkoły. Natomiast 18.06.br. odbędzie się uroczystość szkolna z okazji nadania wyróżnienia dla I LO w Raciborzu, w której udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. UWAGA: Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w uroczystości. Godz. 13.00 Sesja pt. „Możliwości zachowania i wykorzystania zabytków techniki w województwie śląskim”, z okazji obchodów Święta Pary Miejsce: Dom Kultury w Rybniku–Niewiadomiu Od momentu uruchomienia w 1788 r. pierwszej na Śląsku maszyny parowej rozpoczęła się era szybkiego rozwoju przemysłu w naszym regionie. Maszyny te znalazły zastosowanie m.in. w górnictwie, hutnictwie i transporcie. Choć może wydawać się to nieprawdopodobne, to do dnia dzisiejszego maszyny parowe wykorzystywane są w śląskich zakładach. Stowarzyszenie Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Rybniku i Towarzystwo Miłośników Kolei Wąskotorowej w Rudach organizują wspólnie obchody Święta Pary. Święto Pary jest dwudniową imprezą plenerową, która odbędzie się 18 i 19 czerwca br. W pierwszym dniu (18.06.br.) zaplanowano sesję pt. „Możliwości zachowania i wykorzystania zabytków techniki w województwie śląskim”, która odbędzie się w Domu Kultury w Rybniku–Niewiadomiu.. Z kolei w drugim dniu obchodów Święta Pary (19.06.br.) odbędzie się spotkanie przy ognisku zaproszonych gości na terenie Skansenu Kolei Wąskotorowej w Rudach. Sobota, 19.06.2004 r. Godz. 11.00 Obchody Święta Pary: spotkanie przy ognisku Miejsce: Skansen Kolei Wąskotorowej w Rudach W spotkaniu udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Niedziela, 20.06.2004 r. Godz. 17.00 IX Festiwal Muzyki Organowej „Muzyka w starym opactwie” Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach W ramach festiwalu, każdego miesiąca (aż do października) w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbywają się koncerty muzyki organowej. Początek zawsze o godz. 17.00. To już drugi koncert w ramach IX Festiwalu Muzyki Organowej „Muzyka w starym opactwie”. Tym razem w programie koncert uczniów Studium Muzyki Kościelnej i Szkoły Organistowskiej z Gliwic. Festiwal realizowany jest przy wsparciu środków finansowych Samorządu Województwa Śląskiego i Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Patronat medialny sprawują: „Nowiny Raciborskie”, gliwicki „Gość Niedzielny” i Diecezjalne Radio PLUS.