Zapowiedzi wydarzeń (19.-25.04.2004)

2004-04-19, Poniedziałek
Poniedziałek, 19.04.2004 r. Godz. 11.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Tematem posiedzenia będzie omówienie materiałów na sesję Rady Powiatu w dniu 27.04.br. Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Tematem posiedzenia będzie patologia społeczna i uzależnienia wśród młodzieży. Ponadto członkowie komisji zapoznają się z oceną realizacji Programu Naprawczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu i omówią materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 27.04.br. Wtorek, 20.04.2004 r. Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Środa, 21.04.2004 r. Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: siedziba Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwaw Raciborzu (ul. Leśmiana 4) Członkowie komisji zapoznają się z działalnością Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Raciborzu. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 27.04.br. Czwartek, 22.04.2004 r. Godz. 10.00 Konkurs ekologiczny Miejsce: Gimnazjum nr 1 w Raciborzu (ul. Kasprowicza 4) W imprezie udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Podczas posiedzenia członkowie komisji dyskutować będą nad propozycjami zmian w Strategii Rozwoju Powiatu Raciborskiego. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 27.04.br. Godz. 17.30 Druga edycja „Evening of European Cultures” („Wieczór europejskich kultur”) Miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Raciborzu (ul. Kard. S. Wyszyńskiego 3) Druga edycja „Wieczoru europejskich kultur” adresowana jest do uczniów i nauczycieli języków obcych. W spotkaniu udział weźmie również Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, który wygłosi referat z zakresu edukacji regionalnej. Piątek, 23.04.2004 r. Godz. 10.00 „Spotkanie z moją książką” Miejsce: Gimnazjum nr 2 w Raciborzu (ul. Elżbiety 14) Gościem spotkania będzie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Raciborskiego Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu Tematem posiedzenia będzie analiza i ocena wykonania budżetu Powiatu Raciborskiego za 2003 rok. Ponadto omówione zostaną zmiany budżetu Powiatu Raciborskiego na 2004 rok, a także materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 27.04.br. Godz. 14.00 Kurso–Konferencja nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu szkolnictwa specjalnego Miejsce: Ośrodek Szkolno–Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu (ul. K. Miarki 4) Spotkanie adresowane jest do nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu szkolnictwa specjalnego. Celem konferencji jest przybliżenie tematyki nowego egzaminu zawodowego dla absolwentów szkół specjalnych. Temat przybliżą pracownicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Gośćmi honorowymi będą: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku Barbara Dzierżawa, Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu Józef Czekajło, Wizytator Szkolnictwa Specjalnego Witold Cyroń i dyrektorzy szkół specjalnych.