Ziemia Raciborska na targach Tour Salon 2009

2009-10-30, Piątek

W dniach 21-24 października  br. w Poznaniu odbyła się jubileuszowa 20. edycja targów Tour Salon.

W ramach unijnego projektu "tymRazem Śląskie" na targach Tour Salon w Poznaniu wraz ze Śląską Organizacją Turystyczną walory swoich subregionów prezentowali: Związek Gmin Jurajskich, Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "OLZA", Stowarzyszenie "Region Beskidy" oraz Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Ziemia Raciborska była reprezentowana przez Agencję Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Ta największa tego typu impreza w kraju była niezwykle udana dla przedstawicieli Ziemi Raciborskiej. Zainteresowanie odwiedzających ofertą Śląskiego przerosło oczekiwania organizatorów. Miało to bezpośrednie przełożenie na ilość rozdanych materiałów informacyjnych i przeprowadzanych rozmów promujących walory powiatu raciborskiego.

Na targach ze swoimi atrakcjami i produktami turystycznymi prezentują się wszystkie polskie regiony oraz liczne kraje, z ofertami na najbliższe sezony - biura podróży i touroperatorzy. Wśród wystawców są także gestorzy bazy noclegowej, hotele i obiekty z ofertą SPA wellness, przewoźnicy oraz wiele innych podmiotów z branży.

W trakcie poznańskich targów oficjalnie ogłoszono również wyniki kilku konkursów i plebiscytów. Przedstawiciele województwa śląskiego odebrali następujące nagrody:

- nagrodę specjalną Prezesa MTP w plebiscycie "Dobra strona turystyki" dla portalu turystycznego www.gosilesia.pl

- I miejsce w kategorii mapy i atlasy w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej zdobył atlas "Jura Krakowsko-Częstochowska. Atlas rowerowy" wydany przez Związek Gmin Jurajskich.

- certyfikat POT dla najlepszego produktu turystycznego 2009 roku powędrował do Zamku Ogrodzieniec

- w konkursie na najlepsze it w kraju zwyciężyły : it w Zawierciu (I miejsce w kategorii od 20-75 tys. mieszkańców) oraz it w Szczyrku (II miejsce w kategorii do 20 tys. mieszkańców).