"Ziemia Raciborska w blasku słońca" - konkurs fotograficzny dla mieszkańców partnerskich powiatów...

2004-07-05, Poniedziałek

"Ziemia Raciborska w blasku słońca" - to tytuł letniej cześci tematycznej cyklu konkursowo-wystawienniczego pn. "Zdjęcia, które łączą". Konkurs organizują wspólnie partnerzy zagraniczni - Powiat Raciborski i Powiat Märkischer.

Powiat Raciborski i Powiat Märkischer zorganizowały w tym roku czteroczęściowy cykl konkursowo-wystawienniczy pod hasłem "Zdjęcia, które łączą". Odpowiedniej dla każdej pory roku organizowane są kolejne etapy konkursu. Podczas tego roku zorganizowane zostaną jeszcze dwa konkursy: jesień - "Powiat w złotej szacie" i zima - "Dziadek Mróz gościem w Powiecie Raciborskim". Celem akcji jest tworzenie i wzmacnianie więzi pomiędzy mieszkańcami powiatów partnerskich. Zdjęcia mają z jednej strony pokazać piękno ziemi raciborskiej, a z drugiej odzwierciedlić urok i charakter danej pory roku.

Uczestnikiem konkursu może być każdy mieszkaniec Powiatu Raciborskiego. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie jednego zdjęcia prezentującego ziemię raciborska podczas zmieniającej się pory roku. Drugą częścią tematyczną jest lato, a hasło przewodnie to "Ziemia Raciborska w blasku słońca". Prace należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 23 lipca br. (pod uwagę nie będzie brana data stempla pocztowego) na adres organizatora: Referat Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego w Raciborzu, 47-400 Racibórz, ul. Klasztorna 6.

Nadesłane fotografie oceni jury. 20 najlepszych zdjęć przesłanych zostanie do Powiatu Märkischer, gdzie będą prezentowane na specjalnej wystawie, na której mieszkańcy Märkischer wybiorą najlepszą pracę. Z kolei. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu można będzie obejrzeć wystawę najładniejszych zdjęć z Märkischer.

Wśród licznych nagród rzeczowych, nagrodą główną jest tygodniowa wycieczka dla dwóch osób do partnerskiego Powiatu Märkischer w Niemczech. Dla każdego uczestnika przewidziano nagrodę pocieszenia. Laureaci zostaną wyłonieni po zakończeniu ostatniej części cyklu konkursowego.