Ziemia raciborska na targach w walijskim hrabstwie Wrexham...

2007-05-17, Czwartek

Stoisko wystawiennicze Powiatu Raciborskiego cieszyło się nie tylko dużym zainteresowaniem okazanym przez mieszkańców Wrexham i okolic, ale i liczenie przybyłej społeczności polskiej, która chętnie uczestniczyła m.in. w pokazach filmu promującego Ziemię Raciborską.

Targi były również okazją do spotkania się osób odpowiedzialnych za promocję regionów, porównania materiałów i gadżetów promujących, wymiany doświadczeń samorządów z zakresu turystyki i rekreacji oraz analizy sposobów i metod promocji stosowanych przez poszczególnych partnerów.

W czasie wizyty, pracownicy Referatu Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej uczestniczyli w spotkaniach roboczych z przedstawicielami strony walijskiej podczas, których omówiono zaplanowane na rok 2007 przedsięwzięcia partnerskie. Jednym z głównych tematów spotkań było dopracowywanie szczegółów, największego, jak do tej pory w historii partnerstwa z hrabstwem walijskim, przedsięwzięcia - wizyty 65-osobowego chóru, który w listopadzie tego roku odwiedzi powiat raciborski. Ponadto przekazano trzy polskie filmy, które zostaną wyświetlone w ramach Wrexham Arts Festival w dniach 21-24 maja br, podczas którego zaplanowano mini festiwal polskich filmów fabularnych.