"Złote szarotki nowotarskie" dla solistek "Mirażu" z MDK...

2006-08-30, Środa

W zmaganiach konkursowych, których miejscem był nowotarski rynek, uczestnicy prezentowali po trzy wybrane przez siebie utwory. W roli wodzireja konkursu wystąpił rewelacyjny Stanisław Jaskułka, aktor znany z "Plebanii" - telenoweli emitowanej na antenie TVP 1.

Wodzirejem konkursu był aktor Stanisław Jaskułka z

Hania Hołek zaśpiewała piosenki: "Jednego serca" (rep. Czesław Niemen), "Na betonie" i "Fallin" (rep. Alice Keys). Klaudia Stabik zaprezentowała z kolei "Brzydkich" (rep. Grażyna Łobaszewska), "Płonie stodoła" (rep. Czesław Niemen) i "Cheek to cheek" (rep. Ella Fitzgerald). Wykonaniom przysłuchiwało się jury (Marek Brynkus, Anna Chowaniec-Rybka i Krzysztof Polakiewicz), które postanowiło o przyznaniu pierwszej nagrody dla Hani Hołek, drugiej dla Justyny Kamińskiej z Katowic i trzeciej exaequo dla Klaudii Stabik i Izabeli Marcińczak z Katowic).

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu

Statuetkę "Złotej szarotki" Hania odebrała z rąk Burmistrza Nowego Targu, Marka Fryźlewicza. Laureatki konkursu przyjęły także gratulacje z rąk Ryszarda Rynkowskiego, który wystąpił z gościnnym koncertem już po ogłoszeniu wyników festiwalu. Do konkursu młode wokalistki przygotowała Elżbieta Biskup, nauczyciel emisji głosu i zarazem dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Wokalistkom

IV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej "O złote szarotki nowotarskie" zorganizowany został w ramach VII Jarmarku Podhalańskiego. Tegoroczny dodatkowo wpisany był w obchody 660-lecia założenia Nowego Targu. Jarmark Podhalański nawiązuje do historii miasta i regionu - wydany w 1364 roku kazimierzowski przywilej lokacyjny zwalniał mieszkańców Nowego Targu z opłaty cła w Krakowie; jednocześnie ten sam dokument nadał im prawo dorocznego targu. Miał odbywać się przez osiem dni, na św. Katarzynę, która została ustanowiona patronką miasta. Obecnie Jarmark Podhalański w Nowym Targu jest najważniejszą imprezą w stolicy Podhala.

Imprezami towarzyszącymi VII Jarmarku Podhalańskiego, oprócz IV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej "O złote szarotki nowotarskie", były m.in. pierwsza edycja Konkursu Muzyk Góralskich im. Tomasza Skupnia, parada gazdów, pokazy sztuk walki, konkursy i zawody wędkarskie. Gośćmi specjalnymi byli m.in.: wspomniany już Ryszard Rynkowski oraz zespoły VOX, KOBRANOCKA i CREE.