Znane są wyniki VIII Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem"...

2008-01-15, Wtorek

W Powiatowym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" uczestniczą zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz zespoły działające przy parafiach, instytucjach kultury, stowarzyszeniach i placówkach wychowania pozaszkolnego z terenu powiatu raciborskiego. Uczestnicy przedstawiają inscenizację bożonarodzeniową w jednej z form - widowisko jasełkowe, szopka, spektakl teatralny lub grupa kolędnicza.

Tegoroczne prezentacje oceniało jury, pod przewodnictwem Jerzego Dębiny, które po obejrzeniu 16 inscenizacji bożonarodzeniowych postanowiło przyznać 5 równorzędnych nagród, wyróżnienie i nagrodę specjalną (pozaregulaminową).

NAGRODY:

Warsztaty Teatralne z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu - instruktor Agnieszka Busuleanu za przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna".

Zespół "Anioły z Królewskiej" z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu - opiekun Anna Pisarczyk i Bogumiła Mąka za przedstawienie pt. "Po kolędzie".

Zespół "Szkloki" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojnowicach - opiekun: Ewa Gotzmann i Joanna Krupa za przedstawienie pt. "Jasełka".

Koło Teatralno-Kabaretowe z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego - Gimnazjum w Nędzy - opiekun: Kornelia Czogalik z przedstawienie pt. "Gdzie ci pasterze".

Zespół Pieśni i Tańca "Mała Strzecha" z Raciborskiego Centrum Kultury - instruktorzy Jakub Rusin i Alicja Ploch-Burda za widowisko pt. "Bóg się rodzi".

Wyróżnienie za scenariusz, kulturę wokalną i kulturę słowa:
dla Zespołu z Zespołu Szkół Ekonomicznych - opiekun : Violetta Man i Stanisława Janiszewska.

Nagroda specjalna dla Przedszkola nr 11 w Raciborzu - opiekun: Wiesława Kowalczyk i Zuzanna Psota za przedstawienie "Narodzenie Jezusa".

Przedszkole nr 11 prezentowało się w przeglądzie poza konkursem dlatego organizatorzy chcąc umożliwić zespołowi pokazania się szerszej publiczności i zaistnienie na kulturalnej scenie Raciborza zdecydowali o ich występie na Gali.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczoweJury zwróciło uwagę na wyrównany poziom zaprezentowanych inscenizacji, jak również dobre przygotowanie wokalne uczestników i dbałość o elementy scenograficzne i kostiumu.

Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" w Raciborzu jest etapem powiatowym Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejki", który odbywa się w Radlinie.

Organizatorami VIII Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" są Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Wszystkie nagrodzone zespoły reprezentowały powiat raciborski na Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych “Radlińskie Betlejki” w Radlinie dn. 9 stycznia 2008. Komisja oceniająca w składzie: Janusz Majewski - przewodniczący, Janina Osmańczyk-Gimpel i Piotr Adamczyk - członkowie, na posiedzeniu w dniu 9 stycznia 2008 r., po obejrzeniu i wysłuchaniu 25 widowisk, Grand Prix Przeglądu w Radlinie przyznała Zespołowi Pieśni i Tańca "Mała Strzecha" z Raciborskiego Domu Kultury.

Koncert laureatów odbędzie się 20 stycznia 2008 r., o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.