Znani są już stypendyści unijnych stypendiów w powiecie raciborskim...

2006-10-05, Czwartek

ZPORR - UE - EFS

Do "Programu Stypendialnego" zakwalifikowało się w sumie 288 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie raciborskim oraz 154 studentów zamieszkałych na terenie powiatu. Listy zakwalifikowanych uczniów dostępne są w szkołach, zaś w przypadku studentów powiadomienia listowne otrzymały jedynie te osoby, które nie zakwalifikowały się do uzyskania stypendium unijnego. Jeśli student, który złożył wniosek o stypendium unijne, nie otrzyma żadnego listu, oznacza to, że zakwalifikował się do programu.

Zakwalifikowani do "Programu Stypendialnego" uczniowie i studenci proszeni są o zgłaszanie się w Starostwie Powiatowym w Raciborzu w dniach od 9 do 23 października br. w celu podpisania umowy stypendialnej. W przypadku uczniów niepełnoletnich, umowy w ich imieniu podpisują ich prawni opiekunowie. Do podpisania umowy stypendialnej należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Umowy podpisywane będą w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6: w poniedziałki, środy i czwartki - w godzinach od 8.00 do 15.00, we wtorki - od 8.00 do 17.00, zaś w piątki od 8.00 do 13.00.

Po raz kolejny Powiat Raciborski realizować program unijnych stypendiów, w ramach działania 2.2 "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialny" Zintegrowanego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (ZPORR). Projekt będzie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i środków własnych powiatu. Stypendia dla uczniów dotyczą całego roku szkolnego 2006/2007. Stypendia dla studentów dotyczą zaś jedynie semestru zimowego roku akademickiego 2006/2007.