Związek Inwalidów Wojennych RP Oddział w Raciborzu podsumował swoją roczną działalność...

2006-12-12, Wtorek

W rocznym zebraniu sprawozdawczym uczestniczyli: Wiceprezes Zarządu Okręgowego Związku w Katowicach Henryk Hyliński, Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej Związku Marcin Kruk, Kierownik Referatu Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Raciborzu Aleksander Kasprzak, Przewodnicząca Raciborskiego Oddziału Emerytów, Rencistów i Inwalidów Józefa Rzodeczko oraz członkowie Zarządu Oddziału.

Związek Inwalidów Wojennych RP Oddział w Raciborzu powstał w kwietniu 1946 r. W chwili rozpoczęcia działalności liczył 713 członków. Na przestrzeni lat na wieczną wartę odeszły 394 osoby, na własna prośbę skreślono 148 osób, 53 osoby wyjechały na pobyt stały do Niemiec, natomiast 79 osób wyjechało z Raciborza w ramach migracji krajowej. Obecnie Oddział Związku w Raciborzu liczy 39 członków, w tym 12 podopiecznych (wdowy po inwalidach wojennych). Średni wiek członków Związku w Raciborzu wynosi 82 lata. Biuro Oddziału mieści się przy ul. Staszica 12/1 w Raciborzu, w budynku Szkoły Podstawowej nr 13. Biuro czynne jest w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca, w godzinach od 8.30 do 11.00.