IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych rozstrzygnięty...

2007-06-05, Wtorek

W tegorocznym teście pisemnym sprawdzającym wiedzę o Wielkiej Brytanii oraz Australii z zakresu historii, kultury, literatury, polityki oraz geografii można było zdobyć 66 punktów. Jury, składające się z nauczycieli języka angielskiego szkół uczestniczących w konkursie, pod przewodnictwem Aleksandry Kędzierskiej, przyznało:

I miejsce - Beniamin Schroeder - 52,5 pkt. G1 (op. K. Apolony)
II miejsce - Marek Kubik - 51,5 pkt. G Nędza (op. I. Pielczyk)
III miejsce - Kamil Bujak - 51 pkt. G 2 (op. S. Nowakowska)
IV miejsce - Mateusz Jarzombek - 50 pkt. G Nędza (op. A. Kobylańska-Bartczak)
V miejsce - Justyna Tomala - 49,5 pkt. G 3 (op. A. Przysiężniuk)
Wyróżnienie - Anna Folęga - 49 pkt. G Dwujęzyczne (op. A. Mekeresz)

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki, kasety audio i video z materiałami do nauki języka angielskiego.

- Dziękujemy wszystkim nauczycielom, przygotowującym młodzież do udziału w konkursie. Podziękowania kierujemy również na ręce Starosty Raciborskiego, który objął konkurs honorowym patronatem. Już dziś zapraszamy chętnych gimnazjalistów do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym - mówią Aleksandra Kędzierska i Alicja Wróbel, organizatorki konkursu.