Jednodniowy strajk ostrzegawczy lekarzy Szpitala Rejonowego w Raciborzu...

2007-05-15, Wtorek

Protest lekarzy Szpitala Rejonowego w Raciborzu przypominać będzie ostry dyżur - lekarze pracują tak jak w weekendy i święta. Będą wykonywane operacje, ale tylko te, których odłożenie stanowiłoby zagrożenie dla życia pacjentów. Pogotowie i izba przyjęć będą funkcjonować normalnie. Natomiast, pacjenci nie będą przyjmowani w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych. Zabezpieczona jest opieka medyczna na oddziałach - ordynatorzy wyznaczyli lekarzy pełniących dyżury.

Trwają rozmowy władz powiatu z lekarzami o ograniczenie akcji strajkowej, szczególnie w sytuacji, gdy Powiat ma bardzo duże szanse otrzymać środki finansowe na dokończenie budowy szpitala.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu wystosowało pismo do zakładów opieki zdrowotnej z terenu powiatu raciborskiego. Z otrzymanych informacji wynika, że większość zakładów opieki zdrowotnej będzie pracować w dniu dzisiejszym zgodnie z harmonogramem.

Informacji na temat zaistniałej sytuacji udzielają:
- Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu - nr tel. 032 412-06-02; (w poniedziałek, środę, czwartek od godz. 7.30 do 15.30; wtorek od godz. 7.30 do 17.30; piątek od godz. 7.30 do 13.30)
- Szpital Rejonowy w Raciborzu - nr tel. O32 755-50-01.