Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w powiecie raciborskim...

2005-11-22, Wtorek

Starosta Racibroski gościł przedstawicieli placówek opieki społecznejDzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest 21 listopada. Z tej też okazji, 22 listopada br., Starosta Raciborski Jerzy Wziontek spotkał się z kierownikami i dyrektorami placówek i instytucji opieki społecznej z terenu powiatu.

Na spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Raciborzu obecni byli dyrektorzy domów pomocy społecznej (DPS "Złota Jesień" w Raciborzu, DPS Św. Notburgii w Raciborzu i DPS "Różany Pałac" w Krzyżanowicach), dyrektorzy i kierownicy ośrodków pomocy społecznej, a także Dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pogrzebieniu s. Rozalia Krzyżewska oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu Henryk Hildebrand.

Na spotkaniu gościli niemal wszyscy przedstawiciele placóweki opieki społecznej w powieciePierwszy raz, z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, przedstawiciele instytucji opieki społecznej gościli u Starosty Raciborskiego. Dotychczas bowiem to Starosta odwiedzał poszczególne placówki. Starosta Jerzy Wziontek podkreślił, że w tym roku zaproponował taką formę spotkania, by wspólnie można było się spotkać i omówić nurtujące opiekę społeczną problemy. Podczas rozmów szczególnie skupiono się na działalności nowo powstałej Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pogrzebieniu, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Salezjanek. Przypomnijmy, to pierwsza placówka na terenie powiatu raciborskiego, która rozpoczęła działalność od 1 września br. Siostra Dyrektor Rozalia Krzyżewska przybliżyła zadania, jakie realizuje placówka.

Podczas spotkanie nie zabrakło oczywiście słów podziękowań Starosty Raciborskiego Jerzego Wziontka, który w imieniu samorządu Powiatu Raciborskiego na ręce kierowników i dyrektorów placówek opieki społecznej złożył serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników socjalnych. Starosta podziękował jednocześnie za ich codzienny trud pracy i służebną rolę wobec wszystkich osób pokrzywdzonych. Przekazał też stosowne listy gratulacyjne.

FOTORELACJA ze spotkania na stronie www.starostwo.powiatraciborski.pl