"Odra rzeką integracji europejskiej" - PŁYWADŁO 2007...

2007-06-08, Piątek

Spływ rozpocznie się 15 czerwca br. w Ostrawie (godz. 10.00), a dwie godziny później w Chałupkach-Bohuminie załogi uroczyście przekroczą granicę polsko-czeską. Kontynuacja spływu nastąpi 16 czerwca br. w Raciborzu. Załogi po prezentacji swoich Pływadeł wyruszą do Dziergowic, by stamtąd 17 czerwca br. wypłynąć do Kędzierzyna-Koźla.

16 czerwca na moście zamkowym w Raciborzu (godz. 11.30) nastąpi prezentacja Pływadeł. Poprzedzą ją m.in. mecze szachowe rozgrywane w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu przy ul. Klasztornej 9, pojedynki szachowe samorządowców z Raciborza i Kędzierzyna-Koźla (godz. 10.00) oraz występy zespołów Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" pod pomnikiem Matki Polki (godz. 11.00). O godz. 15.00 rozpoczną się imprezy towarzyszące obchodom Dni Raciborza podczas których zobaczyć będzie można m.in. Oddział Zamknięty, Good Day, a w niedzielę m.in. Golec uOrkiestrę. Na trasie spływu z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla tradycyjnie odbywać się będą festyny integrujące społeczności lokalne. 16 czerwca br. festyn gmin: Rudnik, Nędza i Kuźnia Raciborska zorganizowany zostanie w Turzu (godz. 15.00). Około godz. 18.00 Pływadła dotrą do Dziergowic, gdzie zaplanowano m.in. koncerty orkiestr, występ grupy rockowej TRES oraz zabawę.

W trzecim dniu imprezy (17 czerwca br.) o godz. 9.00 Pływadła wypłyną z Dziergowic. Około godz. 15.00 przewidziane jest powitanie załóg na przystani "Szkwał" w Koźlu. Podczas finału imprezy wręczone zostaną nagrody za najciekawsze Pływadła. O godz. 15.30 rozpoczną się Dni Miasta Kędzierzyna-Koźla na wyspie.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Konsul Generalny Republiki Czeskiej w Katowicach oraz Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie.

Pływadło organizują wspólnie: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, Miasto Krnov, Miasto Ostrava, Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, Urząd Gminy w Bierawie, Urząd Gminy w Cisku, Urząd Gminy w Rudniku, Urząd Miasta i Gminy w Kuźni Raciborskiej, Urząd Gminy w Nędzy, Urząd Gminy Krzyżanowice, Stowarzyszenie Załóg Pływających "Rzeki dzielą, Odra łączy" oraz Stowarzyszenie Bragingu "Odra".