VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych...

2005-11-08, Wtorek

VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych, pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego, odbędzie się w dniach od 14 do 18 listopada br. w Raciborzu. W ramach festiwalu, odbędą się przeglądy teatralny, taneczny i wokalny. Festiwal zakończy koncert galowy, który odbędzie się 18 listopada br. w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu.

Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych jest przeglądem całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i instytucjach kultury na terenie powiatu raciborskiego. Zasadniczym celem festiwalu jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku uczniowskich zespołów artystycznych. W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły artystyczne (teatralne, taneczne, muzyczne), a także soliści w przeglądzie muzycznym ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego. W ramach festiwalu odbywają się trzy przeglądy: teatralny, taneczny i wokalny.

W tym roku organizatorem Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych jest Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu. Festiwal odbędzie się w dniach od 14 do 18 listopada br.:
-
14 listopada br. w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu odbędzie się przegląd teatralny,
- 16 listopada br. w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się przegląd taneczny,
- 17 listopada br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbędzie się przegląd wokalny.
Początek wszystkich przeglądów o godz. 10.00.

VI Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych zakończy koncert galowy, który odbędzie się 18 listopada br. o godz. 11.00 w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu przy ul Londzina 38. Wystąpią laureaci festiwalu, a gościem specjalnym będzie Ania Wyszkoni (wokalistka zespołu "Łzy").