Z wizytą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

2008-09-03, Środa

W dniu wczorajszym Starosta Raciborski Adam Hajduk przebywał z wizytą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. W spotkaniu z podsekretarzem stanu konserwatorem generalnym zabytków Tomaszem Mertą uczestniczył również poseł ziemi raciborskiej Henryk Siedlaczek. Celem wizyty były rozmowy dotyczące pozyskania środków ministerialnych na remont Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Spotkanie było krótkie, a rozmowa bardzo rzeczowa. Istnieją realne możliwości, że Ministerstwo będzie partycypować w kosztach remontu – informuje Starosta, który do Warszawy udał się z multimedialną prezentacją piastowskiego grodu. - Bardzo dobrze została również przyjęta informacja, że większość środków na remont została pozyskana z funduszy unijnych, a nasza wizyta dotyczy partycypowania Ministerstwa w tzn. wkładzie własnym – dodaje Starosta.

Przypomnijmy, Powiat pozyskał 20 mln złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Wkład własny to kwota rzędu 5 mln zł.