ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (20.-26.09.2004)

2004-09-20, Poniedziałek

Poniedziałek, 20.09.2004 r.

Godz. 13.00 Posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem obrad będzie działalność policji w Raciborzu, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu raciborskiego. Ponadto członkowie komisji omówią realizację Programu Naprawczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu oraz materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 28.09.br.

Wtorek, 21.09.2004 r.

Godz. 08.00 Posiedzenie Zarządu Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Godz. 12.00 Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem obrad będzie ocena realizacji zadań powiatu w zakresie kultury oraz sportu i rekreacji w I półroczu 2004 r. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 28.09.br.

Środa, 22.09.2004 r.

Godz. 14.00 Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem obrad będzie wykonanie budżetu Powiatu Raciborskiego za I półrocze 2004 r. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 28.09.br.

Piątek, 24.09.2004 r.

V Targi Przedsiębiorczości "O szybszy rozwój gospodarczy"
Miejsce: Rybnik
Targi Przedsiębiorczości adresowane są do przedsiębiorców i osób rozważających otwarcie własnej firmy. Targi odbywać się będą na przełomie września i października br. w sześciu miastach Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego: Czerwionce-Leszczynach, Jastrzębiu Zdroju, Raciborzu, Radlinie, Rybniku i Żorach. Impreza zainaugurowana zostanie 24.09.br. w Rybniku.
W czasie Targów będzie można uzyskać od ekspertów szczegółowe informacje na temat prowadzenia firmy, wymogów, jakie spełniać muszą polskie przedsiębiorstwa na wspólnym europejskim rynku i pomocy finansowej dla przedsiębiorców.
W otwarciu V Targów Przedsiębiorczości udział weźmie m.in. Wicestarosta Adam Hajduk.

Godz. 14.30 Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Powiatu Raciborskiego
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Tematem posiedzenia będzie wykonanie budżetu Powiatu Raciborskiego za I półrocze 2004 r. Ponadto omówione zostaną materiały na sesję Rady Powiatu w dniu 28.09.br.

Godz. 17.00 Powiatowa Inauguracja Roku Kulturalnego - wręczenie nagród Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury, koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia zespołu "Miraż"
Miejsce: Dom Kultury "Strzecha" w Raciborzu (ul. Londzina)
Swe nagrody w dziedzinie kultury Starosta Raciborski przyzna już po raz szósty. Nagroda Starosty w dziedzinie kultury przyznawana jest corocznie wyróżniającym się animatorom kultury z terenu powiatu raciborskiego, którzy swoimi dokonaniami przyczyniają się do nobilitacji kultury powiatu raciborskiego.
Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury przyznawane są od roku 1999 i wręczane są podczas uroczystości Powiatowej Inauguracji Roku Kulturalnego. W tym roku podczas Powiatowej Inauguracji Roku Kulturalnego swe nagrody dla animatorów kultury wręczy także Prezydent Miasta Racibórz.
Uroczystość uświetni koncert jubileuszowy zespołu wokalnego "Miraż", z okazji 10-lecia istnienia zespołu. "Miraż" działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu, pod kierunkiem Elżbiety Biskup. Na przestrzeni 10 lat w zespole śpiewało wielu utalentowanych młodych ludzi, wielu z nich osiągnęło już sukcesy w skali ogólnopolskiej. To tutaj swą karierę rozpoczynali m.in. Anna Wyszkoni (dziś wokalistka zespołu "Łzy"), Marzena Korzonek (laureatka opolskich "Debiutów") czy Dawid Koczy (finalista TVN-owskiego programu "Jestem, jaki jestem"). W koncercie jubileuszowym "Mirażu" udział wezmą byli obecni członkowie zespołu. Towarzyszyć im będzie zespół instrumentalny pod dyrekcją Lothara Dziwokiego z Żor. Koncert poprowadzi artysta z krakowskiej "Piwnicy pod Baranami" Leszek Wójtowicz, a wyreżyseruje go Waldemar Patlewicz z TVP Katowice.
UWAGA: Serdecznie zapraszamy wszystkich animatorów kultury do udziału w uroczystości. Zapraszamy także przedstawicieli mediów.

Sobota, 25.09.2004 r.

Godz. 11.00 Spotkanie i Piknik Mleczarski w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Raciborzu
Miejsce: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Raciborzu (ul. Głubczycka)
Z okazji oddania do użytku nowej hali produkcyjnej i magazynu oraz uzyskania w 2004 roku uprawnień handlowych z krajami UE, OSM w Raciborzu organizuje okolicznościowe spotkanie dla zaproszonych gości oraz Piknik Mleczarski dla pracowników.
W spotkaniu udział weźmie również Wicestarosta Adam Hajduk.