www.PowiatRaciborski.pl w nowej szacie...

2005-12-14, Środa

Ponad 2 lata temu Agencja Interaktywna "Marcom" z Rybnika stworzyła pierwszy serwis internetowy Powiatu Raciborskiego. Mając na uwadze atrakcyjność serwisu oraz promocję powiatu, w połowie roku 2005 "Marcom" wraz z Referatem Promocji, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Starostwa Powiatowego w Raciborzu przystąpił do zmiany szaty graficznej portalu.

Zmieniono kolorystykę całego serwisu, teraz przeważają pastelowe kolory niebieski i zielony. Ponadto zmodyfikowano samą strukturę serwisu, czyniąc go bardziej funkcjonalnym i przyjaznym dla użytkowników. Wszystkie dane dotyczące funkcjonowanie samorządu powiatu zlokalizowane zostały w lewym menu, zaś w prawym znaleźć można praktyczne informacje dotyczące powiatu (m.in. raport o zagrożeniach, prognozę pogody dla powiatu raciborskiego, czy też kalendarz z zapowiedziami wydarzeń). Zmieniony został również sposób prezentacji aktualności. Warto podkreślić, że uaktualnione zostały też wszystkie informacje i rozbudowano dotychczas funkcjonujące podstrony serwisu.

Nowością jest baza teleadresowa, w której można znaleźć dane teleadrsowe urzędów gmin, stowarzyszeń, jednostek OSP czy parafii na terenie powiatu raciborskiego. Baza będzie sukcesywnie uzupełniana.

Mamy nadzieję, że "odświeżony" oficjalny serwis internetowy Powiatu Raciborskiego przypadnie jego użytkownikom do gustu. Zapraszamy zatem na www.powiatraciborski.pl