15 maja br. mija termin składania przez rolników wniosków o dopłaty bezpośrednie

2008-05-08, Czwartek

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 15 maja 2008 r. mija termin składania przez rolników wniosków o dopłaty bezpośrednie. Tych rolników, którzy jeszcze nie złożyli wniosków serdecznie zapraszamy do biur powiatowych ARiMR. Rolnicy będą mogli składać wnioski o płatności bezpośrednie także w sobotę 10 maja br. niemal we wszystkich województwach poza dolnośląskim i opolskim.

W dniach 12 i 13 maja br. biura powiatowe ARiMR będą czynne do godz. 22.00, natomiast w dniach 14 i 15 maja 2008 r. do momentu przyjęcia wniosku od ostatniego z oczekujących rolników.

Wprawdzie rolnicy będą mogli składać wnioski jeszcze przez kolejnych 25 dni kalendarzowych - do 9 czerwca 2008 r. - ale muszą się liczyć z faktem, że za każdy dzień roboczy opóźnienia kwota płatności będzie obniżona o 1 proc.

Wniosek o przyznanie płatności należy złożyć w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy, można też wysłać go pocztą.