początek strony

Starostwo Powiatowe

Bezpłatny wyjazd szkoleniowy na AGRO Show 2008

2008-08-13, Środa

Tradycyjnie jak w latach ubiegłych Starostwo Powiatowe w Raciborzu organizuje wyjazd szkoleniowy dla rolników powiatu raciborskiego. W bieżącym roku będzie to wyjazd na X Jubileuszową Wystawę Rolniczą "AGRO SHOW 2008" – Bednary k/Poznania, która odbędzie się 20 września. Udział jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność), a zgłoszenia będą przyjmowane do 10 września.

X Jubileuszowa Wystawa Rolnicza "AGRO SHOW 2008" jest organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu. Jest to pierwsza w kraju wystawa rolnicza, na której ekspozycja sprzętu rolniczego połączona została z praktycznymi pokazami maszyn podczas pracy. Formuła organizowanej od 1999 roku wystawy oraz jej już uznana ranga powoduje, iż impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony wystawców, jak i zwiedzających. Wśród uczestników nie zabraknie światowych producentów maszyn i urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie jak i również polskich firm sektora rolniczego. Wysoką renomę AGRO SHOW potwierdzają liczne krajowe, a nawet światowe premiery produktów prezentowanych przez wystawców.

Tradycyjnie już organizowane będą pokazy polowe. Jest to jedna z głównych atrakcji AGRO SHOW. W programie organizowanych pokazów znajduje się pokaz opryskiwaczy z przejazdem przez tor przeszkód, który ma na celu demonstrację stabilizacji i amortyzacji belki polowej. Zobaczyć będzie można także pokaz maszyn do uprawy i siewu w mulcz i w glebę zaoraną, który ukierunkowany jest na prezentację systemów uprawowo-siewnych poszczególnych firm.

Planowany termin wyjazdu to sobota 20 września 2008r. w godzinach wczesnoporannych, powrót tego samego dnia późnym wieczorem. Zgłoszenia chętnych do wyjazdu, którego koszty pokrywa w całości powiat, prosimy składać w Referacie Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Raciborzu w terminie do 10 września – ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje w Referacie Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Raciborzu; Racibórz, Pl. Okrzei 4, tel. 032 418 16 23.

wszystkie