początek strony

Starostwo Powiatowe

Kaplica zamkowa wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"

2017-04-20, Czwartek
Kaplica zamkowa Świętego Tomasza Becketa w Raciborzu otrzymała wyróżnienie w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany 2017”. Kaplica była jedynym zabytkiem z województwa śląskiego spośród 41 obiektów zakwalifikowanych do oceny w kategorii ochrony wartości zabytkowej pojedynczego obiektu.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie odbyło się 19 kwietnia br. podczas uroczystej gali obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Bydgoszczy. Wyróżnienie odebrał Wicestarosta Marek Kurpis. Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Dziedzictwa wraz z Miastem Bydgoszcz. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, środowiska konserwatorskie, specjaliści od ochrony zabytków, przedstawiciele środowisk naukowych i opiniotwórczych, osoby zasłużone kulturze i ochronie zabytków.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych: http://nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=3440

Gala transmitowana była w TVP Kultura. Relacja filmowa z wydarzenia (materiał dot. kaplicy zamkowej św. Tomasza Becketa w Raciborzu - początek 1:06:32): https://www.youtube.com/watch?v=k-0-cZFQQpc#action=share

wszystkie