Konkurs plastyczny - "Czyste powietrze dla wszystkich"

2008-08-28, Czwartek

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu wspólnie z Urzędem Miasta Racibórz zapraszają do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Główne cele konkursu to, m.in. popularyzacja ekologii i jej zagadnień, zainteresowanie młodego człowieka ekologią, ukazanie wrażliwości plastycznej dzieci i młodzieży, przybliżenie i integracja sztuki i ekologii.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek wychowania pozaszkolnego. Technika prac dowolna. Hasło przewodnie konkursu: "Czyste powietrze dla wszystkich". W konkursie mogą brać udział kilkuosobowe grupy. Pojedyncza osoba bądź grupa może przedstawić jedną pracę. Dobór materiałów dowolny – preferowane surowce wtórne. Dla laureatów konkursu organizatorzy przewidują cenne nagrody i dyplomy.

Laureaci konkursu zostaną zaproszeni na ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem nagród i dyplomów, które odbędzie się w dniu 20 września 2008 r. na Rynku Miasta Racibórz podczas obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu około godziny 12:00.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu – regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostępne na stronie internetowej MDK w Raciborzu – www.mdk-raciborz.pl oraz na stronie Urzędu Miasta Racibórz – www.raciborz.pl.

Karty zgłoszeń – według podanego wzoru – należy kierować do 12 września 2008 r. na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Stalmacha 12, 47 - 400 Racibórz.