Starosta Grzegorz Swoboda powołany w skład Zarządu Związku Subregionu Zachodniego

2019-01-10, Czwartek

Powiat raciborski razem ze Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku zorganizował w środę 09.01.2019 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku.

W czasie spotkania, w związku z wyborami samorządowymi w 2018 r. i wobec zmian na stanowiskach starostów i prezydenta miasta, uzupełniony został skład Zarządu Związku.

W wyniku tajnego głosowania i po podliczeniu przez Komisję Skrutacyjną wszystkich oddanych głosów, nowymi członkami Zarządu zostali: Leszek Bizoń – Starosta Wodzisławski (44 głosy), Grzegorz Swoboda – Starosta Raciborski (44 głosy) oraz Dariusz Polowy – Prezydent Miasta Racibórz (36 głosów).

Ponadto, na spotkaniu podejmowano sprawy bieżące, w tym podział środków na ich realizację.

Fot.: Grzegorz Nowak, Zamek Piastowski.