Uczniowie z Raciborza w Horishni Plavni

2019-07-02, Wtorek

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Raciborza od 02 czerwca br. gościli na obozie sportowo-językowym w Horishni Plavni. W obozie wzięło udział blisko 400 uczestników z Ukrainy, Mołdawii i Polski.

W czasie trzytygodniowego pobytu na Ukrainie młodzież z Raciborza brała udział w zajęciach sportowych, uczyła się języka ukraińskiego, zwiedzała okolice i poznała miejscową kuchnię. Z sukcesami zakończyła również udział w zorganizowanych zawodach sportowych. Młodzież wspólnie ze współuczestnikami obozu wzięła udział w konkursach, zabawach przy muzyce, warsztatach rękodzielnicznych i plastycznych. Uczniowie poznali także Burmistrza Miasta Horishni Plavni Dmytra Bykova.

Pobyt młodzieży z Raciborza na Ukrainie był możliwy dzięki współpracy Powiatu Raciborskiego z Horishni Plavni, miastem partnerskim, oraz Miastem Racibórz.