początek strony

Starostwo Powiatowe

Wystawa płaskorzeźby w raciborskim Starostwie

2008-04-04, Piątek

Do końca maja br. w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Raciborzu (ul. Klasztorna 6) można oglądać wystawę płaskorzeźby autorstwa Andrzeja Pochopienia i Mirosława Wiszowatego. Klienci urzędu mogą nie tylko obejrzeć twórczość artystów powiatu raciborskiego ale i zapoznać się z ich notkami biograficznymi.

- Kocham strugać w drewnie. Kawałek drewna czy deska staje się ekranem projekcyjnym moich uczuć, myśli i spostrzeżeń – mówi A. Pochopień. Ulubionymi tematami dla twórcy są ikony w bardzo szerokim ujęciu, postaci świętych oraz kwiaty.
Artysta wystawiał swoje prace m.in. w Kuźni Raciborskiej, Rudach Wielkich, Poznaniu, Bielsku, Odre (Czechy). Bierze czynny udział w plenerach rzeźbiarski i konkursach Polski południowej.

Mirosław Wiszowaty, emerytowany górnik, postanowił zamieszkać w Rudach. - Z dala od zgiełku, w wolnych chwilach zacząłem rzeźbić – mówi o sobie. W dzieciństwie miał częsty kontakt z drewnem i stolarstwem. Pewnie dlatego- jak sądzi- na górniczej emeryturze cos go pociągnęło do dłuta i drewna. Interesuje się tematyką przyrodniczą, antyczną, sakralną a ostatnio rzeźba abstrakcyjną. Oprócz rzeźb przestrzennych (figuralnych) wykonuje również płaskorzeźby.

Przypomnijmy, to już trzecia z kolei, po wystawie prac z Konkursu Plastycznego "Barwy Jesieni" oraz malarstwa Barbary Kaszy, prezentacja dorobku artystów naszego regionu.

wszystkie