POMAGAMY UKRAINIE!

2022-02-28, Poniedziałek

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, dzisiaj rano w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się pilne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym obok Zarządu Powiatu udział wzięli m.in. wójtowie i burmistrzowie gmin oraz przedstawiciele służb mundurowych z powiatu raciborskiego.

Cel był jeden – wypracować i uruchomić najlepszy z możliwych - mechanizm koordynacji pomocy humanitarnej dla tych, którzy w obawie o własne życie będą szukać schronienia w naszym kraju, a docelowo również w powiecie raciborskim.

Aktualnie wszczęto procedurę koordynacji poniższych form wsparcia dla uchodźców, którzy przybędą do naszego powiatu w konsekwecji koordynowanych przez stronę rządową działań, ale wkrótce poinformujemy o kolejnych.

Biorąc pod uwagę fakt, że powiatowy sztab kryzysowy już przez miniony weekend odebrał dziesiątki telefonów od  deklarujących swoją pomoc mieszkańców Raciborszczyzny, liczymy, że nasz apel zostanie zauważony i wysłuchany tak, jak to się dzieje w innych regionach Polski.

JEŻELI CHCESZ POMÓC MIESZKAŃCOM UKRAINY:

1. PRZYJMIJ POD SWÓJ DACH.

Osoby chętne mogą zgłaszać deklarację przyjęcia u siebie w domu uchodźców z Ukrainy pod adresem   [email protected] wskazując w treści:
- imię i nazwisko zgłaszającego chęć pomocy,
- adres zamieszkania (miejsce przyjęcia uchodźców),
- ilość oferowanych miejsc noclegowych (z wyszczególnieniem dzieci i zwierząt),
- nr telefonu.

Co ważne! W chwili obecnej oferowana pomoc ma charakter nieodpłatny. Prosimy zatem o przemyślane i odpowiedzialne decyzje.

2. ZAOFERUJ SWOJĄ POMOC.

W obecnej tragicznej sytuacji każda pomoc jest ważna i potrzebna. Jeśli chcesz w jakikolwiek sposób przyłączyć się do naszej akcji pomocowej, napisz na adres [email protected] i zaproponuj swoje wsparcie w zakresie:
- wolontariatu,
- pomocy medycznej,
- pomocy prawnej,
- tłumaczeń,
- transportu,
- posiłków,
- innym niż wymienione.

Prosimy, by w temacie wiadomości e-mail nazwać rodzaj oferowanej pomocy a w treści wskazać jej zakres oraz swoje dane kontaktowe - najlepiej nr telefonu.

Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy okażą serce i udzielą choćby najmniejszej pomocy potrzebującym z Ukrainy a raciborskim mediom za wsparcie informacyjne.

Do wiadomości zamiesczamy poniżej klauzulę RODO.

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Klauzula RODO - POMOC DLA UKRAINY Klauzula RODO - POMOC DLA UKRAINY 22-02-28 14:51 19.4KB Klauzula RODO - POMOC DLA UKRAINY pobierz