Powiat

Raciborski Kasprowicz zwycięzcą konkursu "Nasz Pomysł na Eko Śląskie" 2017-12-12, Wtorek

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu zwyciężyli w finale konkursu „Nasz pomysł na Eko Śląskie”, który odbywał się w Sali Sejmu Śląskiego.

Wystawianie kart zgonu oraz ustalanie jego przyczyn na terenie powiatu raciborskiego 2017-12-12, Wtorek

Starosta raciborski Ryszard Winiarski ogłosił zapytanie ofertowe z zakresu wystawiania kart zgonu oraz ustalania jego przyczyn na terenie powiatu raciborskiego w latach 2018 - 2020.

Powiat nagrodzony Nagrodą Marszałka 2017-12-11, Poniedziałek

Zarząd Województwa Śląskiego wyróżnił Starostwo Powiatowe za wykonanie renowacji kaplicy zamkowej w Raciborzu. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków i zostanie odebrana 13 grudnia 2017 r.o godzinie 10.00 podczas Sesji Konserwatorskiej pt. "Skarby światowego dziedzictwa" organizowanej przez Regionalny Instytut Kultury W Katowicach.

Medal "Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego" dla Muzeum w Raciborzu 2017-12-11, Poniedziałek

Wczoraj 10 grudnia w budynku ekspozycyjnym przy ul. Gimnazjalnej 1 w Raciborzu miały miejsce uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia raciborskiego Muzeum.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów raciborskich szkół 2017-12-08, Piątek

7 grudnia 2017 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu w sali konferencyjnej, miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów, stypendystom z terenu Delegatury w Rybniku. Nagrodzonych zostało 7 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat raciborski.

XIII Forum Osób Niepełnosprawnych w raciborskim Zamku 2017-12-08, Piątek

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę już po raz XIII organizuje Forum Osób Niepełnosprawnych w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

„Kiedy zamek był drewniany, a XII to był wiek…”. Już w środę na Zamku Piastowskim wyjątkowe mikołajki 2017-12-04, Poniedziałek

W najbliższą środę 6 grudnia zapraszamy na Zamek Piastowski w Raciborzu, zarówno dzieci jak i dorosłych na nietypowe, wyjątkowe mikołajki.

Festiwal Perspektyw 2017 na raciborskiej Arenie Rafako 2017-11-30, Czwartek

Starosta raciborski, prezydent Raciborza oraz Wydawnictwo Nowiny zaprosili uczniów szkół gimnazjalnych na kolejną 3. już edycję „Festiwalu Perspektyw”, która odbyła się dzisiaj w hali sportowej Arena Rafako w Raciborzu. Podobnie jak w zeszłym roku przedsięwzięcie spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

Powiatowy monitoring jakości powietrza 2017-11-28, Wtorek

W powiecie raciborskim zamontowano kolejne już urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń powietrza (pyłu zawieszonego PM10 i PM 2,5). Pojawiły się one w 22 miejscach powiatu raciborskiego. Czujniki zostały zamontowane w każdej z gmin oraz w każdej dzielnicy miasta Raciborza.

Konsultacje społeczne statutu szpitala 2017-11-28, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne statutu Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.