Powiat

Badania w DPS "Złota Jesień" w Raciborzu 2020-05-26, Wtorek

Dzisiaj odbyła się akcja badań kontrolnych pracowników Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu pod kątem obecności koronawirusa SARS-CoV-2.

Już niedługo nowy stół operacyjny w raciborskim szpitalu 2020-05-19, Wtorek

Wkrótce raciborski szpital wzbogaci się o nowy stół operacyjny. Pozyskane środki na zakup tego nowoczesnego sprzętu są pokłosiem ubiegłorocznej wizyty delegacji Powiatu Raciborskiego w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie, kiedy to podpisano umowę na dostawę nowej karetki pogotowia.

Dalszy etap przebudowy ul. Kościuszki - Łąkowa - Kolejowa jest coraz bliżej 2020-05-15, Piątek

Władze Powiatu Raciborskiego nie zapominają o potrzebach inwestycji dla Raciborzan. W ostatnim czasie Starosta Raciborski przeprowadził uzgodnienia z Prezydentem Miasta Racibórz dotyczące realizacji kolejnego etapu przebudowy ulic: Łąkowej, Kolejowej i Kościuszki.

Od 1 czerwca poradnie specjalistyczne wracają na ul.Gamowską 2020-05-14, Czwartek

Starostwo Powiatowe informuje, iż po długotrwałych rozmowach oraz wielu tygodniach starań włodarza powiatu oraz dyrekcji szpitala 13 maja br. powiat otrzymał zgodę Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach na uruchomienie poradni specjalistycznych przy ulicy Gamowskiej w Raciborzu już od 1 czerwca. W pierwszym etapie uruchomionych zostanie 11 poradni.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych 2020-05-12, Wtorek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych wszystkim wykonującym ten piękny i odpowiedzialny zawód składamy podziękowania za ofiarną i niezwykle trudną pracę.

Powiat pozyskał kolejne środki tym razem dla Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu 2020-05-12, Wtorek

Powiat Raciborski pozyskał dodatkowe 83 tys. zł dla raciborskiego Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”. Fundusze przeznaczone będą na zakup środków ochrony indywidualnej oraz doposażenie w sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem COVID-19.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka 2020-05-04, Poniedziałek

Z okazji Dnia Strażaka przekazujemy nasze najwyższe uznanie wszystkim tym, którzy społecznie i zawodowo pełnią tą zaszczytna funkcję.

Informator naborowy na rok szkolny 2020/2021 2020-04-30, Czwartek

Podobnie jak w ubiegłych latach, dla uczniów przygotowany został informator z ofertą edukacyjną szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski. W tym roku informator na rok szkolny 2020/2021 dostarczamy do szkół w trochę innej formie – przy pomocy elektroniczniej komunikacji.

Zbyt mała subwencja oświaty do powiatowych zadań edukacyjnych 2020-04-27, Poniedziałek

Podwójny rocznik, strzelające szampany i smutna rzeczywistość "Myślę, że w powiatach to dzisiaj strzelają szampany" - tymi słowami w 2016 roku Anna Zalewska, była minister edukacji a obecnie europosłanka, zapowiadała likwidację gimnazjów i podwójny rocznik w szkołach prowadzonych przez powiaty.

Porady i zabiegi w Poradni Chirurgicznej Lecznicy Im. Św. Łazarza 2020-04-24, Piątek

Publikujemy treść informacji dr. n. med. Stanisława Płonki - właściciela Lecznicy Im. Św. Łazarza w Raciborzu.