Powiat

XI edycja konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość" 2019-03-22, Piątek

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”.

Laboratorium reklamy w Ekonomiku 2019-03-22, Piątek

Dziś w Zespole Szkół Ekonomicznym w Raciborzu została zaprezentowana ostania z nowo wyremontowanych pracowni do praktycznej nauki zawodu – to laboratorium reklamy wizualnej. W szkołach podległych powiatowi właśnie oddano do użytku aż 20 specjalistycznych sal.

Siedem kolejnych pracowni do nauki zawodu 2019-03-21, Czwartek

Po otwarciu nowoczesnych pracowni w „Kasprowiczu” i „Mechaniku” dziś przyszła kolej na 7 pracowni w CKZiU nr 1 w Raciborzu przy ul. Wileńskiej.

Nowoczesne pracownie w "Mechaniku" oddane do użytku 2019-03-19, Wtorek

Dziesięć pracowni szkolnych, w pełni odremontowanych i wyposażonych w najnowocześniejsze wyposażenie oraz pomoce dydaktyczne, zostało wczoraj oddanych do użytku. Prace remontowe oraz doposażenie w specjalistyczny sprzęt trwały od 2017 r.

Międzynarodowe sukcesy raciborskich sportowców 2019-03-15, Piątek

Wyjątkowo udany początek marca dla sportowców z powiatu raciborskiego. Najpierw złoto Justyny Święty-Ersetic w Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Glasgow w sztafecie 4x400m, a następnie srebro Patryka Ołenczyna w Mistrzostwach Europy U-23 w Nowym Sadzie w zapasach w stylu wolnym.

Urząd skarbowy dla niepełnosprawnych w raciborskim OPS-ie 2019-03-15, Piątek

W środę 20 marca Urząd Skarbowy w Raciborzu specjalnie dla osób niepełnosprawnych, mających problem z poruszaniem się przygotuje punkt przyjmowania zeznań podatkowych.

Edukacja, szkolnictwo i nie tylko 2019-03-15, Piątek

Wymiana doświadczeń w zakresie edukacji, szkolnictwa zawodowego a w szczególności branżowego były głównymi tematami rozmów wicestarosty Marka Kurpisa z Kornelią Newy członkiem zarządu powiatu wodzisławskiego.

Spotkanie dla rolników na Zamku w Raciborzu 2019-03-15, Piątek

14 marca 2019 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się spotkanie informacyjno-promocyjne dla rolników.

Rusza remont ul. Łąkowej i Kościuszki - tymczasowa organizacja ruchu od najbliższego czwartku 2019-03-15, Piątek

Od czwartku 21 marca planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu dla wyznaczonych etapów drogi (etap I i VIII).

Kolejny defibrylator AED w jednostce powiatu 2019-03-14, Czwartek

Starostwo powiatowe jest kolejną po PKS-ie i Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu jednostką do której zakupiony został defibrylator AED.