Powiat

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w powiecie raciborskim 2020-06-24, Środa

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki odwiedził powiat raciborski i wizytował zbiornik Racibórz Dolny.

Powołanie nowego dyrektora w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu 2020-06-23, Wtorek

Dzisiaj Zarząd Powiatu Raciborskiego powierzył funkcję dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im Adama Mickiewicza w Raciborzu panu Maciejowi Malinowskiemu, nauczycielowi j. polskiego i dotychczasowemu wicedyrektorowi tamtejszej placówki.

Powiat podpisał umowę na realizację kolejnej inwestycji 2020-06-23, Wtorek

Dzisiaj reprezentujący Powiat Raciborski starosta Grzegorz Swoboda oraz wicestarosta Marek Kurpis spotkali się z prezesem Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o w Raciborzu -Krzysztofem Wrazidło w celu podpisania umowy na realizację zadania pn. „Przebudowa ulic Rakowca, Głównej i Wiejskiej w Rudyszwałdzie w ramach połączenia komunikacyjnego z przejściami granicznymi na teren Republiki Czeskiej”.

Scalania gruntów w Gminie Pietrowice Wielkie 2020-06-22, Poniedziałek

Dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju powiatu, od marca 2017 roku Powiat Raciborski realizuje zadanie dot. „scalania gruntów” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa pn. „Scalanie gruntów na obrębach Amandów i Krowiarki w Gminie Pietrowice Wielkie”.

Otwarty konkurs ofert na likwidację barier transportowych dla uczestników środowiskowego domu samopomocy na terenie powiatu raciborskiego 2020-06-19, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Raciborskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych pn. „Likwidacja barier transportowych dla uczestników środowiskowego domu samopomocy działającego na terenie powiatu raciborskiego”.

Konsultacje społeczne nadania statutu Centrum Usług Wspólnych w Raciborzu 2020-06-19, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie nadania statutu Centrum Usług Wspólnych w Raciborzu.

Konsultacje społeczne nadania statutu Powiatowemu Centrum Sportu w Raciborzu 2020-06-17, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie nadania statutu Powiatowemu Centrum Sportu w Raciborzu.

Powiat przejmuje komunikację autobusową na linii Racibórz Rydułtowy 2020-06-17, Środa

Od dnia 4 maja br. Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu zrezygnowano z kursu autobusów na linii Racibórz – Rydułtowy (linia nr 14) skracając jej przebieg do granic administracyjnych Raciborza.

Jest dofinansowanie do przebudowy kolejnych dróg w powiecie 2020-06-09, Wtorek

Powiat otrzymał dofinansowanie do realizacji kolejnych inwestycji drogowych. Są nimi przebudowa odcinka drogi w Tworkowie oraz przebudowa odcinka ul. Ofiar Oświęcimskich w Górkach Śląskich

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie raciborskim 2020-06-09, Wtorek

15 czerwca 2020r. rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych