początek strony

Powiat

Usługa SENIOR-fon - wparciem dla seniorów 2020-04-07, Wtorek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż w dniu 30 marca 2020r. Samorząd Województwa Śląskiego uruchomił usługę w postacji specjalnej infolinii skierowanej do Seniorów Mieszkańców Województwa Śląskiego – Śląski Telefon dla Seniora SENIOR-fon.

zobacz więcej

Powiat Raciborski przekazuje 40 laptopów dla podległych jednostek oświatowych 2020-04-03, Piątek

Od 1 kwietnia br. wszystkie gminy oraz powiaty mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

zobacz więcej

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem 2020-04-01, Środa

Od dziś, tj 01 kwietnia br. do odwołania Rząd wprowadził kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem zgodnie z którymi każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte.

zobacz więcej

Ograniczenia w powiatowo-gminnym transporcie publicznym 2020-03-31, Wtorek

W związku z zagrożeniem wirusowym (COVID-19) oraz ograniczeniami w przemieszczaniu się mieszkańców wprowadzonymi przez Rząd, Powiat Raciborski w uzgodnieniu z samorządami gminnymi zawiesza z dniem 1 kwietnia 2020 r. niektóre kursy na liniach użyteczności publicznej

zobacz więcej

Zapowiedź pakietu pomocowego dla przedsiębiorców 2020-03-30, Poniedziałek

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COYID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych przewiduje nowe instrumenty, które będą realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy.

zobacz więcej

Praca w systemie dwuzmianowym w raciborskim pośredniaku 2020-03-27, Piątek

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z COVID-19 oraz z zadaniami, które w najbliższym czasie planuje się nałożyć na Powiatowe Urzędy Pracy w całym kraju, od 30 marca br. pracownicy tut. urzędu pracy będą pracować w systemie dwuzmianowym w godzinach: - pierwsza zmiana od 7.00 do 13.00. - druga zmiana od 14.00 20.00.

zobacz więcej

Powiatowy transport publiczny w obliczu epidemii 2020-03-25, Środa

W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego już od 16 marca Starosta Raciborski, jako organizator komunikacji powiatowej w obszarze powiatu raciborskiego ograniczył funkcjonowanie transportu do rozkładu jazdy obowiązującego w okresie wakacji szkolnych.

zobacz więcej

Działalność Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu 2020-03-24, Wtorek

Informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce i ogłoszonym stanem epidemii, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu działa tymczasowo w budynku B Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Pl. Okrzei 4.W chwili obecnej do odwołania nie są przyjmowani klienci osobiście.

zobacz więcej

Od jutra obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa 2020-03-24, Wtorek

Od 25 marca zaczynają obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

zobacz więcej

Apel Starosty Raciborskiego w związku ze zbliżającym się weekendem - zostańmy w domach, chrońmy siebie i bądźmy odpowiedzialni również za innych 2020-03-20, Piątek

W ciągu ostatnich dni wszyscy dokładnie analizowaliśmy dane statystyczne płynące z zagranicy i bacznie śledzimy informacje udostępniane przez polskich lekarzy. W przyszłym tygodniu należy spodziewać się gwałtownego wzrostu liczby zdiagnozowanych zarażeń.

zobacz więcej