początek strony

Powiat

Oświadczenie Starosty Raciborskiego ws. przekształcenia raciborskiego szpitala 2020-04-23, Czwartek

Starosta Raciborski nie reprezentujący żadnej opcji politycznej, nawiązująć do odpowiedzi Wojewody Śląskiego na wystosowany przez Radnych Powiatu Raciborskiego apel, pragnie odnieść się do sformułowania dotyczącego przeprowadzenia przez Wojewodę licznych rozmów ze Starostą Raciborskim oraz Dyrekcją Szpitala nt. przekształcenia raciborskiej lecznicy w jednoimienny szpital zakaźny.

zobacz więcej

Oświadczenie Starosty Raciborskiego 2020-04-23, Czwartek

Startowo Powiatowe w Raciborzu w odniesieniu do kłamliwych informacji pojawiających się w mediach dotyczących utraty zaufania oraz braku porozumienia pomiędzy Starostą Raciborskim a służbami medycznymi raciborskiej lecznicy, wyjaśnia następująco:

zobacz więcej

Powiat w porozumieniu z firmą Eko-Okna będzie realizował inwestycję w gminie Pietrowice Wielkie 2020-04-22, Środa

Dzisiaj o godz.12:30 starosta Grzegorz Swoboda wziął udział w wideokonferencji, której przewodniczył Wojewoda Śląski Jan Chrząszcz. Podczas wirtualnego spotkania zostały przekazane informacje na temat dotacji przyznanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Według przekazanych informacji w ramach naboru wniosków do dofinansowania na 2020 rok rządowe wsparcie uzyskały 104 zadania.

zobacz więcej

Porozumienie w sprawie oczekiwań płacowych służb medycznych Szpitala Rejonowego w Raciborzu 2020-04-21, Wtorek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż w odpowiedzi na oczekiwania płacowe służb medycznych Szpitala Rejonowego w Raciborzu, starosta raciborski działający w porozumieniu z dyrektorem szpitala podkreśla, że widzi potrzebę gratyfikacji finansowej pracowników służb medycznych w/w szpitala.

zobacz więcej

Bezpieczne funkcjonowanie DPS-u „ Złota Jesień” w czasie pandemii koronawirusa 2020-04-21, Wtorek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż podległa mu jednostka Domu Pomocy Społecznej „ Złota Jesień” w Raciborzu działa zgodnie z zaleceniami Konsultanta Krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych oraz jest na bieżąco wspierane przez tut. Starostwo w środki dezynfekcyjne i ochrony osobistej.

zobacz więcej

Ruszyła przebudowa dróg transportu rolnego na terenie gminy Pietrowice Wielkie 2020-04-20, Poniedziałek

W dniu 09.04.2020 roku Powiat Raciborski podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym „TRANSKOM” Robert Białdyga z Jaryszowa na wykonanie robót budowlanych na zadaniu pod nazwą: „Scalanie gruntów na obrębach Amandów i Krowiarki w Gminie Pietrowice Wielkie – przebudowa i utwardzenie dróg transportu rolnego”.

zobacz więcej

Powiat realizuje planowane inwestycje drogowe w gminie Kuźnia Raciborska 2020-04-20, Poniedziałek

Pomimo trudności związanych z obowiązującymi ograniczeniami stanu epidemicznego Powiat Raciborski nie pozostaje bezczynny i nadal realizuje planowane inwestycje drogowe

zobacz więcej

Przypominamy listę poradni i gabinetów lekarskich dostępnych dla mieszkańców powiatu 2020-04-16, Czwartek

Z powodu czasowego zaprzestania działalności poradni specjalistycznych w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu, który obecnie pełni funkcję jednoimiennego szpitala zakaźnego, przedstawiamy listę najbliższych poradni sporządzony na podstawie Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

zobacz więcej

Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski 2020-04-14, Wtorek

Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Polski. Historycy wskazują, że jest to data narodzin Państwa Polskiego.

zobacz więcej

Informacja dotycząca sprowadzania zwłok i prochów z zagranicy 2020-04-14, Wtorek

W związku z § 8 pkt. 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zakazuje się sprowadzania z zagranicy i wywozu poza granicę Rzeczypospolitej Polskiej oraz przewozu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zwłok i szczątków ludzkich, z wyłączeniem szczątków powstałych ze spopielenia zwłok.

zobacz więcej