początek strony

Powiat

Starosta wydał oświadczenie dot. aktu oskarżenia 2017-04-24, Poniedziałek

Starosta Ryszard Winiarski spotkał się dziś, 24 kwietnia, z mediami i wydał oświadczenie w sprawie aktu oskarżenia o podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

zobacz więcej

Program SMOG STOP - dofinansowanie dla osób fizycznych 2017-04-18, Wtorek

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił Program SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji będą mogły się ubiegać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

zobacz więcej

Konsultacje dot. nadania statutu DPS Złota Jesień w Raciborzu 2017-04-14, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne dotyczącej nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.

zobacz więcej

O służbie zdrowia w Elbe-Elster 2017-04-12, Środa

Funkcjonowanie niemieckiej służby zdrowia było głównym tematem wizyty delegacji powiatu raciborskiego w partnerskim powiecie Elbe-Elster. Na przykładzie tamtejszej spółki-klinki przedstawiony został system zarządzania szpitalami.

zobacz więcej

Wielkanocne procesje konne w powiecie raciborskim 2017-04-11, Wtorek

W Wielkanocny Poniedziałek w czterech miejscowościach powiatu raciborskiego kultywowana będzie kilkusetletnia tradycja dziękczynno-błagalnych procesji po polach.

zobacz więcej

Eko-Asy, czyli zmagania ekologiczno-przyrodnicze 2017-03-30, Czwartek

„Podaj dalej … drugie życie odpadów”. Pod takim hasłem w środę, 29 marca, w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbył się turniej wiedzy ekologiczno – przyrodniczej dla klas II i III szkół podstawowych powiatu.

zobacz więcej

Konkurs Plastyczny „IN VARIETATE CONCORDIA - JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI” rozstrzygnięty 2017-03-27, Poniedziałek

W czwartek 16 marca 2017 roku w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „IN VARIETATE CONCORDIA-JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI”.

zobacz więcej

XIV Rybnicki Festiwal Fotografii z udziałem raciborskiego FOTON-u 2017-03-27, Poniedziałek

Na uroczystości otwarcia XIV Rybnickiego Festiwalu Fotografii obok światowej sławy fotografików swoją twórczość prezentowali również członkowie Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON

zobacz więcej

Spotkanie partnerskich samorządów 2017-03-15, Środa

Sieć szpitali, reforma systemu edukacji, inwestycje drogowe i ich źródła finansowania jak również Zamek Piastowski w Raciborzu to główne tematy, które były omawiane na spotkaniu Zarządów Powiatów Raciborskiego i Kędzierzyńsko-Kozielskiego, które odbyło się wczoraj w Raciborzu.

zobacz więcej

Spotkanie dla rolników na Zamku Piastowskim w Raciborzu 2017-03-10, Piątek

21 marca 2017 r. o godzinie 10.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się spotkanie informacyjno-promocyjne dla wszystkich osób zainteresowanych najnowszymi tematami z branży przemysłu rolnego.

zobacz więcej