Powiat

800 lat praw miejskich Raciborza 2017-01-19, Czwartek

W roku 2017 Racibórz świętuje jubileusz 800 lat nadania praw miejskich. Z okazji jubileuszu uruchomiona została specjalna strona internetowa: www.800lat.raciborz.pl.

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2017 roku 2017-01-18, Środa

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie zadań w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2017 r. finansowanego ze środków PFRON.

Badania ankietowe Urzędu Statystycznego w województwie śląskim 2017-01-16, Poniedziałek

W 2017 roku Urząd Statystyczny w Katowicach przeprowadzi w województwie śląskim badania ankietowe.

Konsultacje społeczne w sprawie nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu 2017-01-13, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu.

Darmowe porady prawne w powiecie raciborskim 2017-01-13, Piątek

Przypominamy o mozliwości skorzystania z darmowych porad prawnych. W powiecie raciborskim działają cztery punkty, w których nieodpłatną pomoc prawnąœświadczą adwokaci oraz radcowie prawni.

Program WFOŚiGW w Katowicach na ograniczanie niskiej emisji - najwięcej wniosków z powiatu raciborskiego 2017-01-12, Czwartek

W roku 2016, WFOŚiGW w Katowicach uruchomił Program Pilotażowy „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Nabór wniosków do programu prowadzony był w lipcu 2016. Program cieszył się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba 1546 złożonych wniosków. Najwięcej wniosków wpłynęło z terenu powiatu raciborskiego – 126.

Rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu 2017-01-09, Poniedziałek

Rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu.

Wirus ptasiej grypy - komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Raciborzu 2017-01-04, Środa

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu w związku z dużym zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków informuje o obowiązkach właścicieli drobiu.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od 1 stycznia 2017 r. w szpitalu w Raciborzu 2016-12-30, Piątek

Od 1 stycznia 2017 r. nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie świadczona w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu przy ul. Gamowskiej. Pomoc udzielana będzie w budynku głównym na I piętrze, gdzie działają poradnie specjalistyczne.

Konsultacje dot. ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół i placówek oświatowych prowadzonych na terenie Powiatu Raciborskiego przez osoby prawne i fizyczne 2016-12-29, Czwartek

Zarząd Powiatu Racibrskiego ogłasza konsultacje projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół i placówek oświatowych prowadzonych na terenie Powiatu Raciborskiego przez osoby prawne i fizyczne oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

Godziny urzędowania

Starostwo Powiatowe w Raciborzu urzęduje:

• w poniedziałki, środy i czwartki od 7:30 do 15:30
  • we wtorki w godzinanch od 7:30 do 17:00